[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 12. Júl 2007, 12:40

zuzu, ja sice nemam hlasky na psika zabijaka, ale raz som mala krizenku na voditku-podotykam, ze sa podoba vlciakovi sfarbenim, ale je to krizenka hasky a je mi sotva po kolena a take zenske prave vysli z kostola a presli sme okolo nich a len sme poculi: "Taky obrovsky nebezpecny pes a nema nahubok, s tym by sa tu konecne malo zacat nieco robit, to je hrozne, co keby ma pokusal"......ona si ich ani nevsimla, presla okolo nic, ani sa za nimi neotocila, nic...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 12. Júl 2007, 13:30

Mne sa stalo, že oprotiidúca mamička začala hystericky kričať na svoje dieťa, ktoré bolo od môjho psa (podotýkam pripnutého na krátkom ušku a pri nohe) vziadené asi 20 metrov, že: " Poď sem, lebo Ťa tá obluda uhryzne!" Povedala by som, že také dieťa bude mať určite zdravý pozitívny vzťah ku zvieratám a ku psom :!: Alebo opačný prípad, voľne pobiehajúce dieťa sa vrhlo na môjho psa (tiež pripnutého na ušku) a začalo ho kmásať za uši a keď som sa mamičky opýtala, či sa nebojí, že ho ten pes uhryzne, tak nechápavo krútila hlavou, že:" Nie, malý sa psov nebojí."
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Tipsy » 12. Júl 2007, 17:12

Po prve flexi je fajn, ale aj pes sa na nu musi naucit, hlavne aby sa nezamotal do stromov a vedel sa vratit, ale ked taha je to zbytocne. Ja ale osobne flexi nemam rada, veru bud je pes pusteny alebo pri mne.
Nemyslim si, ze to moze dokazit psa, bud je na volno, ale si je vedomi, ze je na flexi (moj prvy sa vedel pekne vraciat podla nej) alebo ju date na kratko a psovi povel k nohe. Vyhoda flexi je pre psov, ktory radi kde tu znackuju a stale sa odtahuju, alebo ked ocuchavaju. Druha vec, ci im taketo "odbehovania" dovolite.
A po druhe, na Ostrove aj hradzi v TN je povolene na volno pustat psov a ked pes nie je oznaceny ako nebezpecny (ze v minulosti niekoho napadol alebo ohrozoval) tak moze byt pusteny aj bez voditka a nahubku, hlavne ked povies, ze ho cvicis. Je tam mensia diera v zakone. A po pravde ako inak ho cvicit, ked nie pusteneho. Tiez som videla ako davali pokutu 70rocnemu dedkovi co ma 13rocnu ledva chodiacu fenku,skoda, ze som bola len v zupane a nemohla som vybehnut. No a to co je v nasom trencianskom uzneseni oznacene ako miesta pre vencenie psov je take stare, ze niektore parcely su uz zastavane a miesta nie su oznacene. Jedine co je tu oznacene miesto pre vycvik psov pod Juhom. Takze ked s tymto vsetkym vyrukujes na policajtov mam strach, ze budu ti chcet dat vobec nejaku pokutu. Este dodavam, ze ani preukazovanie sa sackami ci aby mal pes znamku na krku neni v uzneseni, veci co tak radi kontroluju. Takze treba zistit, ci ozaj vedia za co pokutuju, alebo si vyberaju nejake drobne na obed :wink:


a tu pridavam nase starucke vseobecne zavazne nariadenie z roku 2002
http://www.trencin.sk/13163
pozornost venujte pri miestach kde vencit psa :) uzasne, isto ich vyberal psickar
Tipsy
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 14. Máj 2007, 8:28
Bydlisko: Trencin

Poslaťod zuzupes » 13. Júl 2007, 10:49

Cavenko Tipsy,
super odpoved ohladom zakona, musim sa to naucit naspamet a ked ma zastavia policajti a budu mat cosi proti, tak to na nich vychrlim :D
Ozik, ako to ide na cvicaku. mi s Pallaskou cakame kym sa uplne vylieci.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Tipsy » 13. Júl 2007, 10:51

Dlho som nebola kvoli pocasiu, ale dnes hadam pojdeme, lebo ju musim vybehat. A co je Pallas?
Tipsy
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 14. Máj 2007, 8:28
Bydlisko: Trencin

Poslaťod rybicka » 13. Júl 2007, 12:16

Tipsy, asi meno psika, nie? :)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Tipsy » 13. Júl 2007, 12:20

Ano mojho prveho, bohuzial od konca februara uz nie je s nami :( Ale v septembri by sa dozil krasnych 13rokov :)
Tipsy
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 14. Máj 2007, 8:28
Bydlisko: Trencin

Poslaťod Jaro » 13. Júl 2007, 14:27

troska do vas rypnem , polovny pes z absolvovanou skuskou polovnej upotrebitelnosti nemusi byt na voditku ani mat kosik v obyvanej casti alebo v castiach kde je to pre ine psy povinne :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tipsy » 13. Júl 2007, 14:30

To nerypes, to kludne je fajn taketo veci vediet, si myslim ze keby poviem na mojho krizenca, ze je polovny a pes s polovnou skuskou nemusi byt na voditku, ako by sa policajt zatvaril, isto by o tom netusil :D
a za dalsie stale zvazujem, ze tak provokativne nechat psovi vysiet na obojku voditko o dlzke cca 10cm na obojku. Ved sa neudava na akom dlho voditku treba drzat psa a ze to voditko musi drzat clovek :lol:
Tipsy
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 14. Máj 2007, 8:28
Bydlisko: Trencin

Poslaťod Jaro » 13. Júl 2007, 14:43

no pustim este jednu pikosku . mestsky policajti obcas kontroluju psov a hlavne majitelov ci je v mestskej casti zaplateny poplatok . su to taki odbornici na psov ze ja uz im tvrdim rok a pol ze ten moj este nema pol roka . to len tak mimo rec. za dalsie za psa sa musi platit ak je v mieste bydliska vedeny a pobyva tam 6mes . ak nie nemusi byt prihlaseny . staci povedat ze pes nie je vas ze ho len opatrujete a mate vystarano . ked vas stretnu o pol roka poviete ze bol doma a zas ho varujete . kamaratova konkretna skusenost . no hold ked to nevyslo v rozkaze nic sa s tym neda robit ze pani policajti hahahahaha :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Anja » 13. Júl 2007, 18:08

Jaro píše:troska do vas rypnem , polovny pes z absolvovanou skuskou polovnej upotrebitelnosti nemusi byt na voditku ani mat kosik v obyvanej casti alebo v castiach kde je to pre ine psy povinne :lol:


A bohužial som sa stretla s tym,že dvaja polovny psy behali okolo pana a zrazu sa rozbehli za malym šteniatkom a v zuboch ho pohadzovali a kmasali.Majitel s polousmevom na tvari sa ani nesnažil potrestat psov.A argumentoval to tym že to su polovne psy a oni možu behat všade... Určite neodsudzujem psikov ale takych ludi by som........ :evil:
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Re: Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Poslaťod LuciaH » 15. Máj 2014, 16:09

Vyskúšaj Flexi Giant vodítko má 8 metrov, nie je na šnúrke ale na pásiku. Pevné prevedenie http://www.chovatelske-potreby-lili.eu/flexi-voditka-pre-psov/flexi-voditko-giant-l-cervene/
LuciaH
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13. Máj 2014, 10:39

Re: Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Poslaťod Ibulienka » 24. Júl 2015, 17:16

Flexi voditko mam a naozaj lutujem tuto kupu. Moja fenka ma 41cm a 13,6 kg. Ja tieto voditka naozaj nepodporujem pri neopatrnosti dokazu narobit vela skod. Mne spravilo hlboku popaleninu, ked sa mi moj pes sklbol, lebo zbadala moju najlepsiu kamaratku so svojimi psami. Sklbla sa mi, ja som to voditko mala tak caz litko oprete, kedze tom zdvihala hovienko a ako sa mykla vznikla mi tam popalenina riadne hlboka rana. Mam to tam uz 4 mesiace a stale to nezmizlo :(.
Taktiez ti neradim kupit si voditko retazove... Je velmi neprakticke. Najlepsie su tie klasicke bud kozenne alebo obycajne latkove alebo ako to nazvat ;)
Ibulienka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Júl 2015, 10:48

Re: Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Poslaťod veribr » 30. Okt 2017, 12:58

Ja by som vodítko volila aj podľa povahy psíka aj podľa toho, či veríte flexi vodítka, keďže v tlaku pri ťažšej váhe aj ľahšie poddá. Sú aj pevné lankové vodítka, záleží len od vás čo vám vyhovuje. Ja vodítka kupujem v obchode hej. Sú tam najlepšie ceny aj výber. Lanové sa vám len tak ľahko neroztrhne ale v prípade flexi vodítok sú snáď jediný kde som uspela s reklamáciou. http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ Snáď vám tento link pomôže
veribr
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19. Okt 2017, 18:21

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron