[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Uhynutie šteniatok

Uhynutie šteniatok

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Re: Uhynutie šteniatok

Poslaťod majus2000 » 1. Jún 2012, 18:43

Môj veterinar je velmi dobry mily, a kutomu aj lacny aj ked je velmi daleko .... :wink: Chcela by som sa spytat jednu otazku ....ak by mi nahodou nejake štenitko uhynulo ako mrtve čo mam s nim robit mam ho pochovat ale bo co ?? prosim poradte mi a este sa chcem spytat ked sa budu štenata rodit treba nejak pretrhnut pupocnu snura ?? alebo si ju fenka prehrizne ??vopred dakujem za odpoved :wink:
majus2000
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 1. Jún 2012, 18:38

Re: Uhynutie šteniatok

Poslaťod NathaliQ » 2. Jún 2012, 23:49

No, to že sa narodí mŕtve neznamená, že ho máš nechať tak zo slovami: "nedýcha, čo už"..
Treba ho skúsiť oživiť. Treba odstrániť vodu s plodových obalov z nosíka a papuľky, masírovať srdiečko, prípadne ho trošku "pretrepať". Šteňa môže kľudne začať normálne fungovať, začne dýchať :youarenumberone:

Pokiaľ nepomôže ani masáž srdca, šteňa pochovať, niekde kde bude mať pokoj.. :(

Čo sa týka pupočnej šnúry, odstrihnúť cca. 3-4 cm od bruška a vydezinfikovať (napr. Septonexom)
Skús však fenke nadstaviť šteňa, možno mu ju pretrhne aj sama. Krvi sa báť nemusíš, fenka ho bude olizovať do vtedy, dokedy mu krv neprestane tiecť.
Obrázok užívateľa
NathaliQ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 1. Jún 2012, 23:01

Re: Uhynutie šteniatok

Poslaťod Nikola » 29. Dec 2012, 21:58

Prosím poradte mi. Pred 10 dňami sa nám narodilo 6 šteniatok .No na 4 deň nám jedna fenka prestala priberať . Začali sme ju teda dokrmovať ale stále nič nepribrala. Jej súrodenci majú už približne 600g a ona iba 270 a nechce sa to pohnúť . Neviem ako jej máme pomôcť. Dokrmujeme ju približne každé 2 hod a vypije tak 10ml. Prosím ak máte pre mňa dáku radu budem vám vďačná.
Nikola
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29. Dec 2012, 21:54

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť