[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Prípravok proti blchám a kliešťom: PROMERIS DUO

Prípravok proti blchám a kliešťom: PROMERIS DUO

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Prípravok proti blchám a kliešťom: PROMERIS DUO

Poslaťod Gabriel Sobota » 28. Jún 2007, 10:00

Pred 30timi hodinami sme aplikovali psovi Promeris duo, je to tekutina, ktorá sa má vykvapkať medzi lopatky na kožu psíka. Pes je teraz letargický, nechce chodiť, po krátkej chôdzi sa mu velmi rozbúcha srdce, až je to počuť. Neviem, čo mám robiť, veterinár tento prípravok nepozná.
Bojím sa, že o psíka...
chovám psíka kokeršpaniela Benyho
Gabriel Sobota
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:44
Bydlisko: Hodkovce 103, 04421 Šemša

Poslaťod Jana K » 28. Jún 2007, 15:31

zdravim..neviem, co sa mohlo stat...je to jeden z najnovsich pripravkov proti kliestom a blcham a ja, ako aj moja vetoska /ktora ma tiez psika/, si tento pripravok nevieme vynachvalit...prave si ho ideme aplikovat tretíkrát, a bez problémov. Samozrejme, každý psík je iný a znáša prípravky a lieky rôzne, ale myslím si, ze nemusite mat strach, ze ste kupili nieco "sarlatanske", aj ked to vas veterinar nepozna...
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 188
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod ivana1 » 28. Jún 2007, 18:10

ProMerisDuo. Pipetu sme kupili u veta. Tie neziaduce ucinky - bolo to otrasne. Presli dva dni po aplikacii, bolo to stale horsie, len stala so sklonenou hlavou, pozerala "do blba", nikam nechcela ist, pila a trochu jedla, ako vo sne, veta som kontaktovala, povedal, ze musime prist na druhy den, ak to nebude lepsie, keby bolo horsie, nech ho volam aj v noci. Psica nikam nechcela chodit, von sme ju ledva dostali na vycikanie, k vetovi som ju takmer celu cestu niesla. Dal jej antidotovu injekciu, museli sme cakat, ci to zaberie. Po 5 minutach dvihla hlavu z mojich kolien, zacala sa obzerat okolo seba, akoby to videla prvy raz. Vet ju skontroloval - zase sme museli cakat, ci to zase nebude mat ucinky smerom k hyperaktivite. Mozem napisat, ze to vyzeralo ako zazrak - pes, ktory poriadne nevedel o sebe - o 10 minut lietal s kyvajucim chvostom, nuchala a doslova akoby sa smiala, skackala. Odlahlo mi.
ProMerisDuo - no blchy ani klieste sme nemali, ale kvoli ucinkom je pre nas tabu.
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 28. Jún 2007, 22:14

tak vidim, ze sme mali stastie, ze nam to sadlo..Gabriel drzim palce a dufam, ze aj vas psik sa vrati do starych kolaji, ako Ivin..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 188
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod ivana1 » 2. Júl 2007, 16:26

Gabriel, uz je dobre?
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

skusenosti s promerisom

Poslaťod funtastic » 7. Jún 2008, 12:13

Zdravim. zhanal som Promeris, pretoze som s nim bol minuly rok spokojny a nebol ziadny problem. kedze som ho nevedel zohnat,pouzival som frontline,ale kliestov som aj tak vyberal kazdy den. konecne som teraz zohnal promeris a aplikoval som ho na moju fenku farebneho bolonskeho psika. dal som jej to 5.6. okolo 22tej hodiny a uz okolo polnoci bola ako otravena a doteraz 7.6. 12:11 je stale este v zlom stave. uz nie je taka zdrogovana,ale tazko sa hybe a stale spi. som vazne sklamany a zhorzeny, pretoze pred rokom jej to nerobilo nic a vysledky boli skvele. teraz neviem, co budem dalej pouzivat. bojim sa tych pripravkov a obojok mi pride pre maleho psa,ktory je stale v byte nevhodny., podla mna je to len pre psov trvalo vonku. takze zhrnutie je take, ze promeris je skvely,ale vedlajsie ucinky vedia byt velmi zle.
funtastic
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Jún 2008, 12:03

Poslaťod Silwuska » 10. Jún 2008, 11:45

Na tento pripravok som pocula naozaj 80% len zle skusenosti...a povedal mi ich sam veterinar :?
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod lucik » 10. Jún 2008, 17:19

funtastic, ja mam fenku labradora v byte, pouzivame Scalibor obojok a sme spokojne - kliesta mala len na zaciatku, to asi este neucinkoval a potom v obdobi, ked som jej ho dala dole kvoli vystave (aby jej neodstavala srst po okupani).. boli sme na dovolenke na vychode, kamoskine psy mali kazdy ale po 5 kliestov, moja ziadneho.. tak asi funguje.. ale tiez zalezi asi od psa, pocula som aj o pripadoch, ze nefungoval (teda citala).. a nesmrdi, ani nijako inak nepachne, ani ked si k nemu cuchnes priamo na milimeter od nosa.
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Silwuska » 11. Jún 2008, 11:36

:lol: :lol: trupkooo...toto je tema o promerise :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod Eva K. » 11. Jún 2008, 12:42

My už tento rok máme druhú dávku. Prvá účinkovala asi mesiac, po celý čas ani jeden kliešť, po stráte účinku hneď 4 okolo hlavy. Silná alergická reakcia
na kliešťa. Teraz po aplikovaní druhej dávky, všetko v poriadku.
Len keby to tak nesmrdelo. Mne sa z toho dvíhal žalúdok.
Inak dali ste správnu dávku? Myslím, že sa to aplikuje podľa váhy.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 11. Jún 2008, 15:44

asi to vymysleli special pre weimarov, tak mi to vychadza podla predoslych prispevkov :wink: ja som ho znova aplikovala vcera a v pohode...
...k frontlinu....dala som ho psovi cca pred mesiacom, nakolko som iny pripravok v petshope nezohnala...vyberala som kliestov - a to prveho hned 4 den po aplikacii :shock: potom dva tyzdne pokoj, a posledny tyzden troch...
scalibor sme zase mali minuly rok, ked bol Amigo este stena, no strasne sa nam ten obojok plietol s retiazkou pri praci so psom...zato proti kliestom vynikajuci..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 188
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Katarina » 11. Jún 2008, 20:55

Ja mam tiez weimara, najprv som mu tiez aplikovala promerisduo a povedala som si, ze nikdy viac. smrdel z toho cely byt, hafan bol den ako vymeneny. je to zive striebro, ale v ten den sa spraval ako omameny. na prechadzke len tak postaval, nehral sa s ostatnymi psami a dokonca aj za aportom len tak pobehol, aby sa nepovedalo. po jednom dni to preslo, ale bol fakt ako zdrogovany. teraz mame scalibor a zatial bez kliesta. mali sme ho aj minuly rok a za cely cas nemal ani jedneho.
Katarina
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Aug 2007, 15:18

Re: Prípravok proti blchám a kliešťom: PROMERIS DUO

Poslaťod Denisha » 17. Aug 2011, 15:20

My davame nasmu psikovi Exspot a sme dokonale spokojni, odkedy sme ho zacali kupovat ziaden kliest. Teraz sme ale u nasich a Exspot som nezohnala, ich veterinar mi dal Promeris duo, rano som ho dala psikovi a az teraz si o tom citam a som trochu prestrasena. Chlpac je zatial v pohode, tak dufam ze to tak aj ostane...
Denisha
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17. Aug 2011, 15:08

Re: Prípravok proti blchám a kliešťom: PROMERIS DUO

Poslaťod mahi » 21. Jan 2012, 7:00

Vela ucinnych prostriedkov proti kliestom najdete aj na www.agrohase.sk :ahoj:
mahi
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21. Jan 2012, 6:54

skúsenosť s obojkom BAYER foresto

Poslaťod phabo » 22. Máj 2013, 12:47

Z lásky k svojmu nemeckému ovčiakovi som mu podľa reklamného letáka a ceny chcel dopriať tú najúčinnejšiu a najmenej škodlivú ochranu proti kliešťom. Obojok Bayer Foresto pre psy nad 8 kg používame cca jeden mesiac, náš psík je fenka nemeckého ovčiaka (krátkosrstá) cca 32 kg a počas doby používania tohto obojku jej takmer každý deň vyťahujem jedného kliešťa... dnes som sa už vytočil, pretože kliešťa mala na líci cca 3 cm od obojku, na hrudi pod obojkom som už vyťahoval troch! O zvyšku tela radšej nehovorím! Psík žije v záhrade, ktorá je pravidelne kosená, s vysokou trávou sa stretne jedine na prechádzke... momentálne už dva týždne spáva v pivnici, pretože sa hára a brávame ju so sebou aj do práce... takže ten obojok musí kliešte skôr priťahovať!!! Raz do týždňa chodíme s ňou plávať do priehrady... ale v letáku je písané, že pobyt vo vode účinnosť neznižuje, prípadne že sa po dvoch dňoch účinná látka znovu dostane do srsti... ak nechcete byť sklamaný z účinku ako ja, určite sa tomuto obojku radšej vyhnite.... inú účinnú alternatívu odskúšanú zatiaľ nemám, píšem len skúsenosť s týmto konkrétnym produktom!
phabo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Máj 2013, 12:42


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron