bulvár a pitbull...

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

bulvár a pitbull...

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 7:39

Pitbul pokousal pána, policie střílela
20:42 | Neděle 20. 05. 2007


Liberec - Policisté zastřelili pitbulla, který dnes odpoledne zaútočil v Liberci na svého pána. Vážně ho zranil a když k němu nechtěl pustit záchranáře, museli policisté nebezpečného psa usmrtit. "Neštěstí se stalo před 15:00 na pozemku majitele pitbulla a pomoc přivolala sousedka," uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Pes podle mluvčí pokousal svého majitele po celém těle a lékaři ho po převozu do nemocnice operovali. Přední liberecký kynolog a bývalý velitel armádní základny pro výcvik vojenských psů v Grabštejně Josef Růžička uvedl, že pitbullové mohou být nebezpeční také pro své pány, pokud nad zvířaty nemají kontrolu:
--------------------------------------------------------------------------------
"Pitbullové i ostatní velká bojová plemena například majitele při hře často lehce okusují, a pokud nejsou zvyklí okamžitě poslouchat povely, hrozí jejich pánům i těžká zranění," konstatoval Růžička. Pitbull má v čelistech neobyčejnou sílu. Byl vyšlechtěn z loveckých psů a sloužil i k boji s býky.

Tento článok som našiel na havko.net, ktorý ho prevzal z bleskove.cz

...k udalosti zrejme došlo, len ten spôsob podania a najmä tá ilustračná snímka na bleskovkách - a už je to tu opäť - pittbul zabiják!!! :evil:

...keďže som svojho času pracoval aj v médiách poznám "kuchyňu" kde sa správy pripravujú - a aj to, ako možno "vhodne" modelovaným textom manipulovať s emóciami a mienkou ľudí. No a od bulváru sa to dá čakať. Jasné, že podrobnosti o majiteľovi, príčinách útoku alebo podmienkach za ktorých bol pes držaný nie sú zaujímavé...

Podstatné je : PITBULL - BOJOVÉ PLEMENO - DOHRÝZOL - ZASTRELILI HO - A OBRÁZOK OBRANNEJ AGRESIA PSA...

...dá sa to aj inak napísať, ale bulváru ide o šokujúcu "story" , nie vecné a užitočné informácie...bohužiaľ väčšina ľudí im to "žerie" - prečo by bol inak napr. Nový čas najčítanejším denníkom na Slovensku??! - a povedzme si úprimne - akými hovadinami sa napr. toto "médium" prevažne zaoberá ?!

...ešteže sa k útoku (útoku alebo obrane alebo čomu??) vyjadroval Ružička - to je fajn chlap so skúsenosťami a bez predsudkov - len neviem aký rozhovor s ním urobili použili z kontextu len pár viet - takže zmysel jeho odkazu sa stráca... :?

názory??
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 7:55

...a ešte obrázok k článku z bleskove.cz...

Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod DKo » 25. Máj 2007, 7:59

Nils píše:názory??
Sedí to v kúte a je to stále červenšie a červenšie. Čo je to?
dieťa, ktoré sa hrá s britvou
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 8:30

Dobre Dušan, nezodpovední ľahkovážni ľudia bez znalostí či hlbšieho záujmu najčastejšie doplatia. Aj to dieťa s britvou, aj chlapci, ktorí skúšajú fajčiť v stohu slamy aj George Bush, ktorí "hľadal" zbrane hrom. ničenia v Iraku...

Debata je o tom - aký je postoj a hlavne vplyv médií k podobným udalostiam a aký to má dopad na chovateľov, majiteľov, legislatívu v tejto oblasti a najmä na samotné psy...

Vždy som bol realista - takže potrvá dlhý čas - a takéto rpípady a žiaľ i články budú...

ešte raz - názory? :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 8:41

Nils, mas pravdu v tom, ze media maju uzasnu schopnost vsetko pretocit a podat ako sa im to hodi pre co naj> sledovanost. Keby im islo o realitu, tak by sa zaujimali aj o to, preco ten pes zautocil....
Ja si teraz osobne prezivam strach ludi zo steniatka IW. Je nad kolena, ma 3 mesiace, chodi na voditku a s nahubkom a ludia pred nou utekaju, ako keby im chcela neviem co urobit. Aj som sa ludi pytala, preco uhybaju, ked ma nahubok a je na voditku, odpoved: NEVIEM, lebo je velky a co ked sa utrhne....Ale ked ide doga na voditku bez nahubku, tak je vsetko OK. Velke a bojove plemena proste maju urceny a specateny svoj osud u nazorov verejnosti. Su "NEBEZPECNI" bez akehokolvek zaujmu o zivot a podmienky zitia toho psa, nezaujem spoznat toho psa, jednoducho je to pitbul, alebo cokolvek oznacene ako bojove, tak bude nebezpecne. Je to velke, je to nebezpecne.....nic nenarobis :(
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Môj názor

Poslaťod Mirra Starr » 25. Máj 2007, 9:50

Bulvár je strašné svinstvo, veľmi sa čudujem, že je toľko ľudí, ktorí si kupujú takéto noviny a časopisy. Či chcem, či nechcem, dedukujem z toho, že na Slovensku žije veľa nie múdrych ľudí, povedala by som, že primitívov. Bulvár je zaujatý, neobjektívny, vždy je len na jednej strane veci, umelo zveličuje, nafukuje, očierňuje, ohovára, vytvára senzácie... Som na to už alergická.
Veľmi ma vedia s prepáčením nasrať správy typu, že nejakí skinheadi dali po papuli alebo nakopli nášho rómskeho spoluobčana, otca dvanástich detí, och, chudáčik! Všade sa to premieľa, ide to za hranice a robia z nás rasistov a porušovačov ľudských práv. Ale to, že denne cigáni prepadnú a okradnú stovky, ak nie tisícky nerómov, to sa už nedostane nikam. Aby sme nebodaj pred Európou nevyzerali ako rasisti...

Podobne je to s tými článkami o psoch. Akože chudáci ľudia, ktorých tí psi napadli, ale o tom, prečo ich napadli, to sa už nenapíše nikde. Tiež som raz na nete čítala nejaký článok, že pitbul alebo rottweiler (už si nepamätám) napadol dieťa a pohryzol ho do tváre. Až z iného média som sa dozvedela podrobnosti – psovi našli po tomto útoku hlboko v uchu zlomenú ceruzku. Neviem, či sa niekto z tých, čo tak sebaisto označili psa za zabijaka, zamyslel nad tým, akú neuveriteľnú bolesť muselo to decko psovi spôsobiť. Určite mu bol prepichnutý bubienok, ktovie ešte aké ďalšie vnútorné zranenie, však nech si oni vrazia ceruzku do ucha – pekne sa im prevŕta do mozgu. Vinníkom podľa môjho názoru nie je pes, ale to dieťa a jeho zákonní zástupcovia. To sa však nikto ani len neodváži povedať.

Myslím si, že pitbul v Liberci, o ktorom písal Nils, mal určite tiež nejaký dôvod, prečo zaútočil na pána. Pes nikdy nič nespraví bez príčiny, na to treba pamätať. Je to zas jeden z prípadov, o ktorom nemáme dostatok informácií, aby sme ho mohli objektívne posúdiť, zas jeden, na ktorom sa priživí bulvár, ľudia budú mať o čom hovoriť, budú mať o čom čítať, budú mať koho nenávidieť, niekomu z toho stúpnu tržby, inému adrenalín. Je to veľmi, veľmi smutné. Človek vlastniaci „bojové“, veľké alebo pre laikov nebezpečne vyzerajúce plemeno, aby sa bál vyjsť na ulicu, lebo tam naň čakajú stovky prihlúplych laikov, ktorí sršia nenávisťou ku všetkému psovitému len preto, že si ráno v autobuse prečítali ďalší nezmyselný článok, len preto, že nie sú ochotní pozrieť sa na vec objektívne, len preto, aby mohli niekoho urážať, osočovať, niečoho sa báť, na niekoho útočiť. Takýto ľudia nie sú schopní niečo pochopiť alebo si dať od človeka rozumejúcemu sa problematike niečo vysvetliť. Ich baví nenávidieť a odsudzovať, baví ich cítiť sa ako potenciálne obete zabijackého psa, pretože sú tak stredobodom pozornosti. Najhoršie na tom je, že s tým nespravíme nič. Lebo primitívi sa najviac rozmnožujú, plodia najviac primitívov, takže blbí ľudia budú v našej spoločnosti vždy.
Ja vidím určité riešenie (ťažko povedať, či reálne) v šírení pravdivej mienky medzi ľuďmi a v zmene legislatívy. Treba, aby aj medzi našimi zákonodarcami v parlamente boli erudovaní kynológovia, veterinári a ľudia z praxe, aby sa nielen na základných a stredných školách, ale už aj v materských školách vyučoval predmet kynológia, resp. aby bol súčasťou prvovky, prírodovedy a prírodopisu, aby sa deti od mala učili, že pes je živá bytosť, že cíti a vníma, aby sa naučili, ako sa majú v spoločnosti psa správať, že sa mu nestrkajú ceruzky do ucha a pod., treba zaviesť rôzne semináre, písať rôzne pravdivé články v novinách, vysielať v televízií a v rozhlase kynologické diskusie s odborníkmi na túto problematiku, treba do tej škôlky alebo školy doviesť nejakého psa, spraviť besedu s rodičmi, nech všetci vidia, že na tom nie je nič strašné.
Chystám sa už asi týždeň ohľadne tejto problematiky napísať list na ministerstvo školstva v kópií na ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Neviem, či to bude mať nejaký efekt, možnože by to chcelo masovú petíciu, ale keďže nemám prostriedky na jej zorganizovanie, pustím sa do toho len ako jednotlivec – možno zasa ako jeden z nevypočutých iniciatívnych xxxxxxx, ale snaha a vôľa budú. A kde je vôľa, tam je cesta.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 10:07

Mirra Starr, myslim, ze s tym listom dopadnes presne tak, ako si napisala, lebo vo vyssich kruhoch toto vobec nikoho nezaujima, ze 1 clovek protestuje. A s tou peticou. Mozno my si mala uspech. Poznam vela mailov, ktore obiehaju svetom ako peticie. Lenze mailova peticia je tu uplne na prd. A problem je v tom, ze peticia, ktoru chces uplatnit na ministerstve, musi obsahovat aj urcite osobne udaje a vlastnorucny podpis na to, aby bola akceptovatelna. A myslim, ze aby bola platna mala by obsahovat minimalne 5000 podpisov-ak uz to nie je viac...Dalo by sa to urobit aj tak, ze by sa napisala jedna peticia na viacej listov, kde by bolo vsetko potrebne a vsetci, kto by mali zaujem aspon z tohto fora a z fora ifauna a podobnych psich for, by si tento list vytlacili, dali podpisat s vyplnenymi udajmi svojim znamim, kamaratom, alebo aj zvolali ludi-psickarov v meste, na dedine a potom by podpisane peticie poslali na tvoju postovu adresu. Aby ola ale peticia nenapadnutelna, treba si uplne presne zistit, co musi obsahovat, ako musi byt formulovana a kolko podpisov treba, aby sa tym niekto zacal zaujimat...Mozno ak by videli, ze sa o to zaujima veeela ludi z celeho Slovenska, tak by sa to aj trochu pohlo k lepsiemu....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mirra Starr » 25. Máj 2007, 10:20

Rybicka,

to máš dobrý nápad s tým, že by sa tlačivo petície mohlo uverejniť na internete na rôznych stránkach a fórach venovaných psom, a že by si to ľudia vytlačili, podpísali a poslali by mi to.
Akurát neviem, či by boli ľudia ochotní zaplatiť 10,- SKK za poštovú známku (ak už nestojí medzičasom viac), a či nebudú leniví to ísť vôbec hodiť do schránky alebo podať na pošte, ľudia sú strašne pohodlní... Ale za skúšku to stojí, nemám čo stratiť.

Vŕta mi v hlave, kde zoženiem presné informácie, ako má vyzerať petícia, a aké náležitosti má spĺňať, aby bola uznateľná. Skúsim občiansky zákonník a aj iné zákony na www.zbierka.sk alebo www.justice.gov.sk.

Chcem si to celé preveriť z právneho hľadiska, aby to bolo 100 % v súlade so zákonom, aby ma nikto nemohol za nič napadnúť. V podstate mám z toho plné gate, som zbabelá, a ak nájdem nejaké právne zádrhely alebo prekážky, tak sa do toho ani nepusím. Jediné, čoho sa nebojím, je napísať ten list na tie ministerstvá. Z tej petície mi lepí, lebo už je to o ľuďoch, o cudzích ľuďoch a tí môžu byť xxxxxx.

Ak sa do toho pustím, tak to z mojej strany chvíľu potrvá, lebo teraz riešim aj nejaké iné veci, ale tak do dvoch mesiacov by to mohlo byť.

Musím ešte zistiť aj to, ako na tie stráky a fóra zavesím tú petíciu (viem, že cez admina, ale či bude treba ešte niečo viac, prípadne, či sa za to platí) a chcelo by to asi aj nejakú informačnú kampaň, možnože bude stačiť takou formou, že pošlem maily známym, nech tí pošlú svojim známym a kamarátom, no a tí to pošlú zasa svojim a tak čísla narastú geometrickým rádom :) .
Naposledy upravil Mirra Starr dňa 25. Máj 2007, 10:29, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 10:28

Mirra Starr ved prave, posli info znamym, kazdy co ma mail, ma kolegov v praci, kamaratov, znamych neurekom, to sa dokaze rozsirit velmi rychlo....Peticiu das na fora cez admina, infosky si zisti priamo na tych forach, napis adminovi, co a ako to uverejnit. A myslim, ze ludia, ktorym na svojich psoch naozaj zalezi kvoli nim tych 10 sk obetuju, ved mesacne zaplatia ovela viac, tak preco by ich malo 10sk zabit...A navyse nebudu ti posielat listy vsetci po jednom podpise, posle ti vela ludi jeden list. Takze keby si to rozpocitali, tak da kazdy tak 1, 2 haliere? :D Staci ak kazdy zhromazdi len svojich znamych a kamaratov, rodinu....podpisy sa daju vyzbierat....Mirra a navyse o jednu temu dalej mas uverejnene web stranky, kam chodia ludia aj z tohto fora, takze stranok, kam peticiu mozes uverejnit je velaaa :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 10:38

...baby, chce to predovšetkým lobing vo vyšších kruhoch - legislatívnych a potom nejaký legislat. návrh vypracovaný kynológmi z viacerých oblastí - iste, po širšej diskusii - a potom poslanecký návrh - ale, aj to čo som napísal je trochu zjednodušené. V zásade sa podobným spôsobom presadzujú len veci, ktoré majú čo ponúknuť aj vyšším kruhom...

Navyše - celú akciu aktivistov, či kynológov treba pripraviť, zorganizovať - podchytiť z nielen odbornej ale aj právnej, príp. ekonomickej stránky - no a sme doma - kto to bude robiť na svoje náklady, vo svojom voľnom čase - a jeden človek to robiť nemôže...Ale preto ešte netreba hádzať flintu do žita/ do žida :lol:

Inak Mirra Starr - vec, ktorá by sa dala uskutočniť aj za podstane jednoduchších podmienok - je zapojenie školstva do osvety o psoch a ich správaní, výchove atď. - to sa dá realizovať aj cez regionálne a samosprávne inštitúcie - to vidím schodnejšie - predsa tam kde človek žije - má predsa len aké - také kontakty na zástupcov samosprávy. Viem, že v ČR už niečo podobné - aj keď nie celoplošne funguje :)
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Mirra Starr » 25. Máj 2007, 10:45

Nils píše:...
Inak Mirra Starr - vec, ktorá by sa dala uskutočniť aj za podstane jednoduchších podmienok - je zapojenie školstva do osvety o psoch a ich správaní, výchove atď. - to sa dá realizovať aj cez regionálne a samosprávne inštitúcie - to vidím schodnejšie - predsa tam kde človek žije - má predsa len aké - také kontakty na zástupcov samosprávy. Viem, že v ČR už niečo podobné - aj keď nie celoplošne funguje :)


Nils,

v tomto nie som celkom doma, v tých regionálnych a samosprávnych inštitúciach, čo oni majú so školstvom? Viem, že zriaďovateľom niektorých škôl je štát, iných samospráva a iných cirkev (tú do tetjo problematiky zaťahovať nebudem :? ), ale je to hlavne vec ministerstva školstva, či sa mýlim?

No a tam, kde žijem, nemám žiaľ žiadne kontakty, lebo žijem v určitej izolácií :) . Ale pre psov sa z nej môžem pokúsiť vystúpiť :P .
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 11:01

materské a základné školy sú v pôsobnosti miest a obcí

stredné v pôsobnosti - rozumej, že ich zriaďuje - samosprávny kraj (VÚC)

a potom sú tu súkromné školy + cirkevné - privátni zriaďovatelia

...ja som mal ny mysli najmä to školstvo základné - to je financované a z technickej časti riadené mestami a obcami - aj keď učebné osnovy - obsah, formy, rozsah a pod. určuje min. školstva

... dá sa však napr. pripraviť a zorganizovať prostredníctvom Odborov školtva pre MsÚ projekt, ktorý si kladie určité ciele - a to môže byť okrem iného aj kynologická osveta -no a podobný návrh môžeš prezentovať(po príprave určitej koncepcie) aj ty ako občan mesta na zasadnutí MsZ a ešte lepšie nechať ho odprezentovať kamarátovi, ktorý je mestským poslancom...( no a dajú sa využiť aj kynológovia z miestnych kynol. klubov, či policajní psovodi z miestnych okres. riaditeľstiev...aspoň takú mám predstavu) ...ja niečo podobné chcem v mojom rodisku iniciovať, ale až po úlohách, ktoré mám teraz pred sebou :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 11:05

No inak Nils nico na tom bude, ved predsa nie je az taky problem, zajst za riaditelmi zakladnych a materskych skol a opytat sa, ci by mali zaujem o prednasku o spravani sa k psom ako detom, tak rodicom, k tomu dat nejake brozury-napr. by mozno stacilo vytlacit niektore clanky z netu z tych stranok, co su na fore spomenute-psi psycholog, vycvik psa a pod. Prist na stretnutie s niekolkymi znamymi a ich psami-roznych plemien a nazorne ukazovat, ako ktory pes na co zareaguje....Lenze tu je aj problem ludi, ze o to vacsinou absolutne nejavia zaujem a decka tam pojdu len z dovodu, ze sa uleju zo skoly, ale nic si z toho neodnesu....
Nils a mimochodom nie kazdy ma kamarata poslanca :D
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 12:49

rybicka píše:No inak Nils nico na tom bude, ved predsa nie je az taky problem, zajst za riaditelmi zakladnych a materskych skol a opytat sa, ci by mali zaujem o prednasku o spravani sa k psom ako detom, tak rodicom, k tomu dat nejake brozury-napr. by mozno stacilo vytlacit niektore clanky z netu z tych stranok, co su na fore spomenute-psi psycholog, vycvik psa a pod. Prist na stretnutie s niekolkymi znamymi a ich psami-roznych plemien a nazorne ukazovat, ako ktory pes na co zareaguje....Lenze tu je aj problem ludi, ze o to vacsinou absolutne nejavia zaujem a decka tam pojdu len z dovodu, ze sa uleju zo skoly, ale nic si z toho neodnesu....
Nils a mimochodom nie kazdy ma kamarata poslanca :D


Ak nejde o veľké(na slovenské pomery) mesto a javíš záujem aj o správu vecí verejných - nie je to až taký problém - u nás mám kamarátov viac... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 12:54

rybicka píše:No inak Nils nico na tom bude, ved predsa nie je az taky problem, zajst za riaditelmi zakladnych a materskych skol a opytat sa, ci by mali zaujem o prednasku o spravani sa k psom ako detom, tak rodicom, k tomu dat nejake brozury-napr. by mozno stacilo vytlacit niektore clanky z netu z tych stranok, co su na fore spomenute-psi psycholog, vycvik psa a pod. Prist na stretnutie s niekolkymi znamymi a ich psami-roznych plemien a nazorne ukazovat, ako ktory pes na co zareaguje....Lenze tu je aj problem ludi, ze o to vacsinou absolutne nejavia zaujem a decka tam pojdu len z dovodu, ze sa uleju zo skoly, ale nic si z toho neodnesu....
Nils a mimochodom nie kazdy ma kamarata poslanca :D


...nie masovky ako nejaké "výchovné koncerty" či podobné ulievárne - ale návšteva kynológov triedy priamo so psami resp. vyučovacia hodina(opäť jednej triedy) formou mimotriednej či mimoškolskej vyučovacej hodiny - a samozrejme bezprostredný kontakt - nie krátke nacvičené šoty ako na MDD... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia