bulvár a pitbull...

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 12:57

Nils Skalica ma 15tis. obyvatelov a ja patrim k tym, co sa zaujimaju len o nieco :roll: zo spravy veci verejnych. Len ja nie som skuseny kynolog, mam vo svojom zivote len 2. psa, i ked brat je polovnik a mal 2 psov a teraz ma 2 psov. Nezucastnujem sa zasadani MsZ a u nas ma normalny obcas sancu sa veci dozvediet zo skalickej stranky, alebo casopisu. Ale nie som nijaky odbornik na ustne prejavy, ani na vytvaranie projektovych akcii, ani propagand. Volit mozem len 5 rokov :D a este vela veciam sa nerozumiem. Mam len svoje nazory-viem, ze nie vzdy spravne, obcas nejaky napad, ale napady sa mi tazko realizuju. Skor by som zasla k tym riaditelom skol a skoliek ako k primatorovi mesta, alebo jeho zastupcom 8)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 13:03

rybička, to je v poriadku - ja len nahlas uvažujem o ceste ktorou by to podľa mňa šlo - a potom - píšež, že Skalica má 15 tis. obyvateľov - stavím sa, že tam nájdeš ešte 2 - 3 ľudí, ktorí uvažujú podobne...

...ale nebál by som sa skúsiť zájsť aj priamo za primátorom a načrtnúť mu tú myšlienky(dopredu si treba premyslieť či aj hodiť na papier) - aspoň budeš vedieť či máš pred sebou pomocnú ruku alebo kamenný múr... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 25. Máj 2007, 13:21

Tak tych ludi je tu urcite viac, a dokonca aj niektori nepsickari. Uvidim, vyskusam :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mirra Starr » 25. Máj 2007, 13:55

U mňa to vidím problematické so zájdením za primátorom, myslím, že k p. Ďurkovskému (ak je teda ešte primátorom :D ) by som sa asi ťažko dostala. Možno za starostkou štvrte, kde bývam... Na začiatok to skôr vidím na nejaký písomný prejav, až potom na osobné návštevy. A čo sa týka poslancov, tak to nepoznám ani meno jediného, tobôž nie osobne :( .
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod she » 25. Máj 2007, 16:03

Ale prosim Vas.....ake bojove a nebojove plemena????? vsetko,vsetko,vseto je to o ludoch a v ludoch. Ti su zodpovedni za svojho psa a za jeho vycvik a spravanie.
Ja som mala bulmastifa,a vacsieho flegmatika som nevidela...ale bohuzial som sa dennodenne stretavala s osocovanim a hnusnymi pohladmi ludi,a strachom.....hoci bol ako med:-)
Susedia mali zasa bulteriera a pritulnejsieho psa od neho som nepoznala...
zaujimave,ako su ludia ovplyvneni bulvarom....teda myslim vyslovene nepsickari,taky,ktory psom vobec,ale absolutne nerozumeju....
psickari sa bulmastifa nebali,ale vyslovene len ludia,ktori o psoch nemaju ani potuchy.
Teraz mam maleho cavaliera a na nu sa kazdy pozrie,pohladka,jej sa uz neboja,..
myslim,ze toto nepsickari nikdy nepochopia.

btw- myslim,ze s tou osvetou nie je az taky velikansky problem,tiez to je len o chceni a nechceni.....nedavno u nas v jednej skolke boli kynologovia so zachranaskymi a vodiacimi psami,a deti boli s nimi v kontakte....

Ale suhlasim s ytm,co je tu popisane.....
snad to bude len lepsie
she
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 29. Apr 2007, 13:29
Bydlisko: Ba

Poslaťod Michaela » 25. Máj 2007, 17:17

toto je uz sila, ale ked si to tak vezmete tak v bulvari nikdy nepisu ked niekoho dohryzie pes nebojovy - napriklad pudel, koker, labrador ale vacsinou je na vine clovek alebo toho psa bil, mohol ho tyrat alebo pri krmeni alebo proste nejaky dovod vzdy existuje za predpokladu ze pes nie je chory alebo zraneny. a najviac ma stve toto ked uvidia ludia velkeho psa tak uz su pokakany ze ich ide roztrhat. ako aj moja babka tak ma vie hocikedy vytocit! robila sestricku v nemocnici na detskom oddeleni a raz im doniesli dieta co malo tvar dohryzenu od vlciaka a ona od vtedy hlavne ked vidi vlciaka alebo ineho velkeho psa tak je uz posrana (sorry za vyraz) a sused ma bsp a on ked niekto ide okolo steka a ona povedala, ze aby som ho nehladkala ani nechodila tadial, lebo ma moze dotrhat A PRITOM JE TO LEN ROCNY PUBERTIAK!!!!!!! ja ked som isla okolo a on behal po ulici tak som mu povedala domov a ukazala na jeho dom a on posluchol a isiel pekne domov a babka ked ho vidi tak uz je fakt horsia ako male dieta alebo proste ked vidi vacsieho psa ako je moja sirka tak uz sa boji ze ju dotrha. alebo neznasam ked niekto vidi dalmatinca a hned povie ze ide sprosty pes. na toto sa fakt viem nastvat :x :x pritom dalmatince nie su vobes sprote oni su inteligentne ale pri nich je problem ze su dost TVRDOHLAVE a to je ten problem inak su to perfektne psy
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Nils » 25. Máj 2007, 18:18

Ptákoviny o bojových psech v TV



Nejprve se pokusme podívat na celou věc bez emocí.

Jak pracují media? Téměř "klasiku" předvádí jedna naše TV stanice a scénář je vždy shodný:

1) Domluví se schůzka s nějakými chovateli:

2) Přijede se na místo a začíná se točit - reportéři chtějí vidět hlavně nácvik "obrany"- psy zakusující se do figuranta nebo do vysoko umístěného peška. Scénky musí vypadat hlavně "akčně" .Ideální je také točení vydrážděného psa nebo psa který štěká protože se nádherně dají ukázat hrozivě vypadající čelisti.

3) Provede se několik rozhovorů na kameru s chovateli přičemž jsou jim kladeny "vhodné" sugestivní otázky.

4) Po příjezdu do studia začíná tzv. "zpracovávání materiálu" což obnáší v převážné většině to, že jsou vystříhány nudné scénky hrajících nebo mazlících se psů a scénky kdy je ukázána tzv. poslušnost.

S natočených rozhovorů se rovněž vyjmou nudné věty o kvalitách a bezproblémovosti plemene.

5) Odvysílá se kompilát záběrů na útočící psy a vyceněné tesáky k tomu naléhavě varující hlas redaktora nebo redaktorky klade sugestivní otázky prošpikované demagogickými a ničím nepodloženými tvrzeními.Několikrát se nechá zaznít chovatelova věta vytržená z kontextu.

6) Je-li chovatel dosti důrazný, následně se ředitel TV v nejméně sledovaném čase na půl úst omluví.

7) Za pár týdnů se natočí další skvost tohoto typu.



Takovým způsobem se utváří veřejné mínění! Redaktoři očividně přicházejí na místo připraveni zobrazit tuto "skoropravdu" tak jak ji vidí oni nebo ještě hůř jak ji vidí jejich chlebodárce.

Tato ostudná degradace zpravodajství je zřejmě aplikovatelná i v jiných kauzách a snadno použitelná i ve vytváření politických nálad a názorů obyvatelstva. Snad jen proto je možné aby taková praxe mohla mít podporu státních orgánů zabezpečujících obsahovou kvalitu televizních a rozhlasových vysílání.



Chcete konkrétní případ?

Máme pro Vás hned 2!

První najdete na www.chovpsu.cz a týká se zkušenosti pí.Krásové z natáčení TV NOVA.

... toto je z tej jednej mojej obľúbenej stránky - iste je to pohľad zástancov pitbullterriérov. ale je v tom aj kus pravdy...

...inak zaujímavé je, že v bulvár. médiách ak pohryzie napr. NO alebo RTW alebo Kaukazák - napíšu :zúrivý či agresívny pes"

...ak ide o pitbullteréra napíšu - "zúrivý pitbull!"...

(záverom dodám, že tak RTW ako aj NO poznám a sú to skvelé plemená - nechcem vytvárať dojem "že sú to zabijaci" - ale v útokoch(služobne) proti človeku sa používajú neporovnateľne častejšie ako iné plemená...

...inak NO som mal je to DOKONALÝ tvor - desaťbojár medzi všetkými psími plemenami (česť tvojej pamiatke - Agbar :cry: ...)
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 31. Máj 2007, 9:30

Nils, tak som urobila prvy krok, napisala som na skalicku stranku dotaz(mame otazky a odpovede pre samospravu mesta), ci by sa nedalo usporiadat nejake stretnutie kynologov, policajnych psovodov a pod. ludi s detmi z materskych a zakladnych skol a ich rodicmi a uviedla som aj dovod. Teraz uz len cakam na odpoved a ak mi daju tel. kontakt na niekoho, tak by som mu zavolala dohodla pripadne stretnutia a porozpravala sa s nim o tom. Len mi musi prist odpoved na otazku a to niekedy nasmu zastupitelstvu trva.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 31. Máj 2007, 12:20

Dobre, teraz ešte spojiť sa s niekoľkými ľuďmi podobne zmýšľajúcimi ako ty... :)
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 3. Jún 2007, 19:21

Cau Nils, tak som dostala odpoved a toto mi napisali:

Kynologický klub Sklaica poriada ukážky pre všetky typy škôl aj na súkromných akciách. Termín plánovanej ukážky je nutné nahlásiť minimálne dva týždne dopredu, aby bolo možné zvolať reprezentačný tým a nacvičiť cviky. Momentálne je dosť problematické robiť ukážky nakoľlko väčšina členov reprezentácie chodí na týždňovky. Eventuálne by sa dalo od júna, ale treba dať dopredu vedieť, aby sme si mohli vybaviť voľno.
Ukážka sa skladá z cvikov poslušnosti a obrany psovoda. Na záver ukážky je diskusia, hladenie psíkov na to určených a radi zodpovieme dotazy detí. Ukážka trvá maximálne hodinu.

Takze u nas sa v podstate nieco deje, ak si o to skoly zaziadaju. Takze uz len staci ukecavat skoly a skolky... :D :shock:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rUM^pEL » 4. Jún 2007, 16:15

musim najst video ktore bolo dovisielane na CT ako relacia cela venovana apbt ast sbt canecrosoatd...len nevem kde som dal cd..uploadnem to a aspon ten link sa moze rozposielat po znamych...je to clekom mudra relacia... :wink:
inak ludia su fakt sprosti..skoda ze povacsinou psickari...ale tak na blbu pripomienku mam este blbsiu pripravenu..takze potom stredobod pozornosti osm ja a nie pes na ktroeho v navale adrenalinu aj zabudnu... :lol: :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Pampi » 14. Jún 2007, 23:47

zdravim nevie niekto kontakt na chovatela ktory sa zaobera chovom plemena ca de bestiar? Inak tiez mame pitbulla a plne s vami suhlasim...
pitt:))
Obrázok užívateľa
Pampi
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 14. Jún 2007, 23:32
Bydlisko: PK

Poslaťod Pampi » 15. Jún 2007, 13:11

osobne si myslim ze uz vobec nieje potrebne rozlisovat bojeve plemena... Je to uz minulost a okrem toho na boj pes vs pes sa da vyuzit aj ine plemeno. Resp. akykolvek pes moze byt extremne agresivny. Pravdou je ze dolezita je osveta, pretoze ludia mnohe plemena este nepoznaju. Ked sa prechadzam s bulterierom je to naozaj zaujimave sledovat reakcie ludi. Moja mama ked prvykrat videla bulteriera si ho pomylila s malim prasatom:))) a neskor zhrozena od kamaratky zistila ze to je te "zabijacky pes" Neskor ked zistila ze bulika moze cely den nosit na rukach, tak sa uz chvalila znamim ze akeho mame psa:)) Podla mna tieto veci netreba velmi riesit, nech kazdy chovatel aspon trochu siri dobre meno vo svojom mikroregione a ludia si zvyknu. Ked vencim pitbula ludia uz na tuto rasu nereaguju takmer vobec, proste si zvykli a vedia... Mozno su rozdieli aj v regionoch ale u nas pezinok a sirsie okolie je to asi takto:))
pitt:))
Obrázok užívateľa
Pampi
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 14. Jún 2007, 23:32
Bydlisko: PK

Poslaťod veverka24 » 19. Jún 2007, 19:48

najvacsiu vinu na vsetkych pohryzenych, dohryzenych ma clovek.pocnuc vychovou, kedy bzd rodicia urobia z dietata nervaka s panickym strachom zo psov /ked pocujem hlasky typu pozor pes , uhryzne ta, aj ked je deco na mile vzdialene, ide ma rozhodit/ alebo este decko povzbudzuju nech si ide pohladit uplne cudzieho psa. Vsetko nafukne bulvar a par politikov sa rozhodne rozdelit psov na bojovych a nebojovych.. :cry:
ked sa k tomu pripoji zakomplexovany typek, ktorz si kupi pitbula, akitu,... pricom nie je schopny naucit ho ani len povel sadni..hlavne, ze pes vyzera dost nebezpecne..
NEZNASAM delenie psov na bojovych, nebojovych, obvinovanie a utracanie psov, ktori niekoho pohryzli..Lebo vacsinou je to vina nas ludi.. :roll:
preco sa nikde nehovori, ze bulterier sa pouziva na canisterapiu podobne ako staford..je pravda, ze tito psikovia maju mozno vacsie "preddispozicie" ublizit ako moj punto, hoci aj ten vie riadne kusnut..ale bez vetra sa ani listok nepohne..
veverka24
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod rUM^pEL » 19. Jún 2007, 20:28

veverka24 píše:preco sa nikde nehovori, ze bulterier sa pouziva na canisterapiu podobne ako staford..


pre to iste preco sa nehovori ze mariuhana skodi menej ako alkohol alebo tabak.. :wink:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia