bulvár a pitbull...

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod oreganka » 21. Jún 2007, 13:16

rumpel a nils:
Priatelia :P , podla obrazku usudzujem, ze ste obaja hrdymi majitelmi inkriminovaneho :shock: plemena a preto: ste rovnako neobjektivni ako ludia, ktorych toto plemeno (suc ´poucenych´ bulvarom heh) apriory desi. Predsa si nebudete ehm do vlastneho hniezda, ze ano.

Ano, je pravdou, ze pes ako pes, pokial ide o neukaznene zviera, je tiez pravdou, ze ma skor uhryzne daky pekinez, nez hociktory z vami vymenovanych herodesov, ale to bude tiez tym, ze herodesom nesiaham medzi usi, ani sa k nim nepriblizujem, ked stoja nad miskou, lebo viem, ze ked ma napadne 10kilovy chlpaty sralo s maslou, tak ho kopnem do zadku (obrazne povedane), zatial co ked ma napadne herodes - kopne do zadku on mna ... tak mojim brannobezpecnostnym napadom laskavo neopovrhujte :lol:
PS: Ked nie zbrojny pas, tak minimalne POVINNOST prace so psom na cvicaku pod dozorom kynologickych machrov, nieco ako v letectve - nemas nalietane hodiny, nedostanes licenciu, chces si licenciu udrzat ? lietaj ! - tvoja psia povinnost :)
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod evulkak » 21. Jún 2007, 14:44

ak sa to nezmenilo a ak si dobre pametam tak napr. v nemecku je chov tychto bojovych plemien myslim zakazany.
dovolim si k tejto teme povedat aj ja co to...

Ja tiez ako mnohy nepatrim k milovnikom spominanych plemien. Osobne vsak poznam jednu bulterierku ktora by vam zniesla aj modre z neba a myslim ze by v zivote nikoho nekusla. Je to ale skor vynimka. Iste tu vsetci vieme ze pitbul..a ostatne im pridruzene plemena neboli slachtene pre maznanie sa ale pre boj. T.j. niekde v hlbke svojej duse je ukryta ich agresia, ktora caka na to kedy bude ta vhodna prilezitost aby sa ukazala.
Vela vsak zavisi od pristupu majitela. Vsimnime si prosim ale KTO a aky ludia vlastnia tieto plemena.
U nas na ulici su hned traja taky psy. 2x stafford a jeden pitbul.
Jeden z tych Staffordov je uplne "mimo" akonahle ho pustia do predzahradky huci tam po deckach co hraju futbal, po okoloiducich jednoducho po vsetkom co sa pohne. Clovek ma az strach ze ked sa naserie tak ten 1,5 metrovy plot preskoci ako malinu.. a ak sa to nedajboze stane.. nechcem pri tom byt. Podotykam je to neskutocne velky jedinec s obrovskou tlamou a hrudnikom. Takeho obra som este nevidela. Vlastnia ho taky... dovolim si povedat pochybny majitelia. Okna spinave, vyzeraju ako cigani, predzahradka neupravovana... mam pocit ze su to taky asociali.
Druha fena, je sice hrava, no s mojim psom sa hrat nemoze. Ma dost drsny sposob hry. Psov dlavi.. takze jediny jej spolocnik pre hru je jeden husky ktory ma podobny styl hry. Majitel vyzera ako skin..ale dovolim si povedat ze v jemnejsej forme. da sa s nim aj hodit normalna kratka rec... ale aj tak.
Treti je pitbul... opet ho vlastni kocka co vyzera ako by prave prisla z rockoveho koncertu, sebavedoma no vyzaruje z nej presne take cosi ako z toho psa.
videla som nespocetne vela majitelov tychto psov.. ale ani jeden nevyzeral ako ti majitelia co maju Yorkov, spanielov, vyzly a ine nebojove plemena.
Takze mozno je ten pes vo svojej podstate neskodny... ale dokazete sa zarucit aj za to ze sa dostane k normalnemu majitelovi ktory z neho neuroby psychopatickeho vraha alebo nervaka? To pochybujem.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 21. Jún 2007, 14:58

Este by som doplnila..

bez urazky.. ale mam pocit ze vecsina tych co si kupia takehoto psa (na svetle vynimky) si tym riesi nejaky svoj komplex menejcennosti alebo podobne.

Teraz ma napadol este jeden pribeh ktory sme sa nechtiac dozvedeli ked sme boli s krpcom u veterinara.

Sedel tam chlapik.. tiez vyzerak tak trosku asocialne.. mastne ulizane vlasy dozadu, roztahane tricko, stare dotrhane skratene rifle.
Bol tam so svojim Amstafom na infuzke. Psik mal predcasom dost vazne poranenia pretoze jeho predosly majitel bol vraj k.... (vsetci vieme co). Psa mlatil, kopal, slahal retazou jednoducho ho tyral. Preco neviem.. no maldy si to vsimol aj s nejakymi kamosmi. Nepacilo sa mu konanie toho chlapa a tak tam raz za nim dosiel ap ovedal mu aby mu toho psa dal. Zrejme odmietol a tak si chlapci povedali.. nedas? tak dostanes. chlapa zmlatili, dolamali mu ruky a vraj aj nohy.
Ten chlapik to vravel mojmu priatelovi len tak.. akokeby to konanie ktore urobili bolo spravne.
Viem ze sa hned ohradite..nemal mlatit psa.. ano nemal.. ano viem ze keby sli na policiu tak by aj tak nic nevyriesili pretoze majitel si so svojim "majetkom" moze robit co chce. ale aj tak mi to pride trochu pritiahnute za vlasy...
A co myslite.. o co je ten novy majitel lepsi ako ten stary? O to ze psa nemlati? Myslim ze je to uplne rovnake s rozdielom ze mlati ludi.
A k takymto ludm sa tieto psy dostavaju.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod oreganka » 21. Jún 2007, 16:10

evulkak:

Isteze tieto plemena vlastnia AJ typkovia, ktorych popisujes - pre podobnych primitivov je to idealne plemeno, zialbohu. Ked som bola zvozena (tuna chlapcami vyssie :P ) za zbrojny pas, nemala som na mysli len ochranu ludi, ale tiez OCHRANU tohto plemena, aby sa z inak fesackeho zvierata nestal monster, aby sa ani omylom nedostal do ruk prave takymto zakomplexovanym uchylakom a emocnym kryplom, ktori vytlcu zo zvierata jeho statocne srdce, eleganciu a premenia ho na horu agresivneho masa.

Zdravim.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod rUM^pEL » 21. Jún 2007, 20:15

po prve..ujasnime si pojmi..takze mili ziaci co je stafford?? ja take plemeno nepoznam...takze..aky stafford?anglicky alebo americky?a ked americky tak je to to iste ako ptibull kedze dneska doba je uz predsalen o inom tak robit rozdiely je uz viacmenej len zly zvyk...predsa zmenou pomenovania plemena nemoze vzniknut uplne ine plemeno..aj ked to do istej mieri trosku tak bolo kedze jedna sorta sa nezameriavala na ZIADNY standart ale len na game a na to co dokaze v ringu a druha sa zameriavala len na vyzor velkost farbu vahu a na to aby dokazal ze na vystavach tromfne aj kadejakych vycesanych jorksirov a podobne atd...

po druhe deti co si myslite ked vas kusne dospely NO..dospely labrador..dospely cuvac atd tak bude to podla vas az taky velky rozdiel orpoti doepslemu "bull and terier"? nemyslim..je to len pochaba vyhovrka typu ked ma zrazi fabia nic sa mi nestane oproti tomu ked ma zrazi octavia...


dalej asi sa uz budem opakovat ale tak predsalen nepozornost je zelezna kosela...takze zacalo sa to bojom...ringom...zapasmi...ALE ano velkymi pismenkami...ALE medzi zvieratami..medzi seberovnymi a s velmi prisnymi pravidlami...s tym ze po cele dlhe roky sa do chovu nedavali psy ktore preukazovali akykolvek naznak niecoho negativneho v ich spravani k ludom..cize z toho celeho vyplyva ze maju akoto uz nekto spomenul vyssie historicky zakotvenu lasku k cloveku...

inak aby sa niekto nevyhovaral ze ale ti vyradeni..tak ti sa v ramci inych vtedajsich pomerov zabijali...aj ked to v podstate uz nikto nevie...


dalej nesnazte sa mi vnutit ze plemeno ktore uz po desatrocia sa v podstate na ziadne zapasy nepouziva a jeho game ked vobec neaky ma co je skor rarita tak je nebezpecnejsi ako ine plemeno jeho velkosti a vacsie...takze ak by mali byt neake obmedzenia tak nie podla plemien ale podla velkosti kedze dospely NO spravi taku situ skodu ked ne vacsiu ako dospely pitbull..ale kedze NO je rozpravkovy komisar rex tak to by bolo nepomyslitelne daco take spravit..takze trosku porozmyslat a nevyvodzovat zavery podla niecoho davno uz neplatneho a skor pouvazovat ci do kategorie nebezpecnych psov nepatri KAZDY jeden od urcitej velkosti...

dakujem pekne za pozornost deti moje :wink:


PS: vidiet ako niekto bije cloveka a o par metrov ako niekto bije zviera tak pomozem zvieratu..takze nehodnotil by som to podla toho...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rybicka » 22. Jún 2007, 6:50

rUM^pEL píše:..takze trosku porozmyslat a nevyvodzovat zavery podla niecoho davno uz neplatneho a skor pouvazovat ci do kategorie nebezpecnych psov nepatri KAZDY jeden od urcitej velkosti...

rumpel, ale to nevies, ze velke plemena sa povazuju za nebezpecne? Ved kazdy statnik zaraduje velkych psov do nebezpecnych. Ludsky mozog ma uz dlhe generacie zafixovane, ze bulli a im podobni+velky psy su nebezpecni. Mame krizenku husky a jedna starsia "pani" (uvodzovky pre to, lebo za jej spravanie by som ju najradsej nazvala inak) ma s nou videla na prechadzke, bola na voditku bez nahubku a ona na mna zacala kricat, ze preco nema nahubok, ze taky velky pes by mal mat nahubok, lebo je nebezpecny...nie je mi ani po kolena(a to nemeriam 2 m :) ) a vies co zazivam teraz so 4 mesacnym stencom IW? Ma 65 cm a kazdy sa jej boji, ze je vleka a ci nepokuse-teraz sa jej akurat menia zuby- a ze je nebezpecna. Co budu vraviet, az bude merat 80cm? Je to len bulvarom(bohuzial) a rozpravackami od niekoho, kto mal zlu skusenost s nimi, ze bulli a "velki" psi su nebezpecni...a nikoho uz nezaujima, preco mal tu zlu skusenost....poviem ti, ze ja osobne mam strach aj s NO, ked je volne na ulici bez obojku a znamky a zacne na mna stekat ked idem okolo neho...nikdy neviem, co od neho mozem cakat...a navyse jeden maly krizenec co volne pobehuje po meste(a nikoho to nezaujima, lebo ma kde byvat, len stale zdrha) uz mojho priatela 3x kusol do lytka (kam najvyssie dociahol)a to si ho nevsimal, len okolo neho presiel a pes po nom vyletel.
Ale ludsky mozog proste nezmenis, to by si musel byt vedec a vyzkumnik a robit pokusy na ludoch a trvalo by to veeeelmi dlho :lol:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod veverka24 » 22. Jún 2007, 8:32

cisto teoreticky je rozdiel medzi kusancom od punta aj ked vacsieho ako tzv."bojovych psov".
aj ked je pravda, ze vacsina z nich ma zakorenenu ako som spomenula predtym lasku k cloveku..to, ze susedia mali staford. teriera som zistila, ked vyskocil z prizemneho okna a zakusol sa mojmu puntovi do krku..peso dostal odo mna dost velku nakladacku ale nepustil, keby ho neovalil jeden pan doskou,mala by som po psikovi :cry: aj napriek tomu sa ten pes ku mne spraval ako kamos. podotykam, ze v case napadnutia bol stena. tych bitiek bolo este viac.takze som na prechadzky so psom chodila so specialnym sprejom na zvierata a s plnymi gatami bobkov, nakolko majitelia psika pustali bez obojka a neposluchal ich.
otazne je ci je lepsie byt dotrhany "klasickym"psom alebo pocitit pevny stisk na krku, ci inde na tele od psa, ktoremu sme mi ludia znicili povest aj buducnost a spravili sme z neho psa baskervilskeho..kazdy pes je nebezpecny, aj ked kusanec aj ked bolestivy od punta vacsina ludi prezije.
aj napriek tomu sa mi paci staford.terier, akita inu..ale kvoli blbym reciam a hlavne moznym koliziam so psami sa tomu vyhybam a ostavam pri puntoch :D
ale aj tak si myslim, ze by mali mat napr. chovatelia psov znizenu dan za psa, ak kazdorocne preukazu nejaky doklad, certifikat o uspesnom vycviku..
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod Nils » 22. Jún 2007, 9:00

oreganka píše:rumpel a nils:
Priatelia :P , podla obrazku usudzujem, ze ste obaja hrdymi majitelmi inkriminovaneho :shock: plemena a preto: ste rovnako neobjektivni ako ludia, ktorych toto plemeno (suc ´poucenych´ bulvarom heh) apriory desi. Predsa si nebudete ehm do vlastneho hniezda, ze ano.

Ano, je pravdou, ze pes ako pes, pokial ide o neukaznene zviera, je tiez pravdou, ze ma skor uhryzne daky pekinez, nez hociktory z vami vymenovanych herodesov, ale to bude tiez tym, ze herodesom nesiaham medzi usi, ani sa k nim nepriblizujem, ked stoja nad miskou, lebo viem, ze ked ma napadne 10kilovy chlpaty sralo s maslou, tak ho kopnem do zadku (obrazne povedane), zatial co ked ma napadne herodes - kopne do zadku on mna ...



mám teraz povinnosti, takže k tejto téme sa obsiahlejšie vyjadrím až v nesledujúcich dňoch...

- len by ma zaujímalo, koľko z vás - eva, oregano, veverica...už videlo na vlastné oči pohryznutie/napadnutie človeka psom, koľkí z vás videli za chatrným plotom iné - väčšie plemená ako sú teriéry typu bull, koľkí z vás spoznali toto plemeno hlbšie a nekĺzali len po povrchu...

...sám musím kriticky priznať, že aj ja som mal svojho času isté predsudky - až hlbší záujem a vzdelávanie a osobitne vlastná skúsenosť ma presvedčili o opaku... a to som mal pred tým boxera, NO, v detstve kríženca nem. dogy a boxera...

mýliť sa je ľudské, zotrvávať v omyle je však hlúposť... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 22. Jún 2007, 9:16

veverka 24 ano je rozdiel, ci ta pohryzne punta, alebo pes, ktory ma pevny stisk, ale princip je ten isty. Pohryzt ta moze akykolvek pes, potazmo, kazdy pes moze byt nebezpecny. Ano je rozdiel, ked ta kusne punta do lytka, kde ti zostane zasita jazva(ak teda nie je pes besny, co nikdy nevies pri zatulanych...) a je rozdiel, ked ta kusne pes, ktery je cviceny ist po krku a moze ti prekusnut tepnu, ale princip nebezpecneho psa je, ze moze pokusat a to moze hociaky...A ten pes sice bol povodne vyslachteny na zapasy, ale to neznamena, ze na zapasy sa iny pes neda vycvicit. Ak sa nebudes spravne spravat k psovi, tak sa to na nom odrazi. Kazdy pes potrebuje osobitne zaobchadzanie. Ked nevies vycvicit psa, ktory je tvrdohlavy, tak si ho nekupuj, ked nevies vycvicit psa, ktory je polovnicky(a ma polovne pudy) tak si ho nekupuj, ked nevies ako sa spravat k obrovi typu nemecka doga, IW a pod. tak si ich nekupuj, ked nevies zvladnut vychovu psa, ktory potrebuje aj pevnejsiu ruku a vela trpezlivosti, tak si ho nekupuj.
Ale ked toho psa nepoznas, neodsudzuj, je to ako u ludi, clovek niekomu nie je na pohlad sympaticky, okamzite ho zacne ohovarat a dostane sa to k dalsim ludom. Ani nevedia, ako sa vola, co je zac, aku ma povahu, ale nevyzera pekne, tak je hrozny vo vsetkych smeroch. A nedajboze niekto natrafi na niekoho, s kym sa ten clovek pohadal a uz je to xxxxx......ludstvo sme uz take... :roll:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod nick » 22. Jún 2007, 9:42

Suhlasim s nilsom a rybickou vsetko je hlavne hlavne o ohladuplnosti majitelov psov a hlavne o výchove. Mam fenu bernskeho salasnickeho povaho absolutne bezproblemový pes, nedávno isla okolo plotu mamicka ktorá si absolutne nevsimala svoje dieta ktoré strcilo ruku cez plot dovnutra, keby to bol iný pes urcite by malo po ruke a uz by sa hadzala vina na majitela psa, ale ze mnohokrat si rodicia nevsimaju svoje deti to uz nikto nevidi. Druha vec je ze, pokial je pes mimo svojho teritoria mal by zanho byt zodpovedný jeho majitel a pokial svojho psa neovlada 100 % tak by ho nemal ani pustiť z voditka nie ako nezodpovedný chovatelia poznam viacerých, ktorý majú problém udržať veľké plemená na vodítku a nieto este ich privolať základnými povelmi.
nick
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30. Jan 2007, 10:12

Poslaťod evulkak » 22. Jún 2007, 9:48

Nils:

ja nemam predsudky , notieto psy vo mne vyvolavaju respekt. Maju nepekny pohlad.
Ja sa dokonca ani nebranim tomu ze kazdy pes je nebezpecny. Snazila som sa poukazat na to ze jednoducho tito psy nepatria do ruk pubertakom a inak nevyrovnanym osobam ktory si tymto riesia nejaky svoj komplex.
skusme si to urobit na porovnanie s ludmi. Neviem sice ako vyzeras ale nemyslim ze podobne ako popisem.
takze aky mas pocit ked sap ozries na vyholeneho typka co vyzera akoby zjedol balon? Asi nie moc dobry..ja teda tychto typkov uplne nemusim. Ci uz je to kvoli vystupovaniu, alebo celkovemu vzhladu.
Presne takyto pocit mam ked pzriem na pitbula a jemu podobne plemena.
Mimochodom aj tych bezkrkych nafuknutych typkov volame "pitbuli".

Rumpel:

nehnevaj sa ale ty zijes v akom svete? kto ti nahovoril ze uz niesu tieto psy v ringu? si v tazkom omyle.
V nemecku tento biznis fici na plne obratky. Mam to aj podlozene. Pracovala som v jednej nemenovanej firme kam chodili dve nemky kopirovat si oznamenia o zapasoch ktore zrejme posielali postou na svojich vstupencov. Vyzeralo to asi takto.... jeden papier datum a cas zapasu, oznamenie, a zoznam prihlasenych psov. A na dalsich kopiach boli fotky psov a feny s popisom - vek, vaha, pocet vitazstiev.
Tak co uz si precitol?
A presne tito ludia nielen robia psie zapasy ale tieto psy aj chovaju. Opakujem neviem ci je to v nemecku mozne, mam pocit ze tam maju prisny zakaz, no v dnesnej dobe nieje problem kupit si dom v inej krajine a tam si zalozit CHS.
Myslite ze sa takto vychovane a vedene plemeno na slovensko nedostane? tak to pochybujem.


Este k teme... kamarat pracoval dva roky v anglicku u jednoho chovatela Rotvajlerov. Tym majitelom bolo uplne jedno ci sa surodenci mezdi sebou poparili alebo otec s dcerou... a opacne... Majitelia mali 2,5 metrovy kamenny plot, ktory ti psy bezproblemov preskakovali a utekali do pola.. za "zabavkou". Tam kam chodili mal totiz jeden chlapik ovcie stado. Za noc potrhali aj 4 ovce.
Neviem nezda sa mi to v pohode.


Dobre ale ja sa tu nechcem hadat... chcem tym povedat ze tieto plemena nemusim, mam z nich strach a nemam predstavu ako sa mam chovat pri stretnuti s nimi. Vzdy velmi znervozniem. Ako aj naposledy ked sa moj krpec zacal hrat s amstafkou. Uz som pisala ze maju iny styl hry.. taky drsnejsi. A este raz sa zopakujem.. nemam s tychto psov dobry pocit tak som sa ho snazila od nej odtiahnut. No nevedela som ako lebo moj pud sebazachovy i vravel aby som nestrkala ruky tam kde ma tlamu.


Na zaver len tolko.. ti psy su presne taky akymi sme siich urobili my ludia.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 22. Jún 2007, 9:55

nick píše:Suhlasim s nilsom a rybickou vsetko je hlavne hlavne o ohladuplnosti majitelov psov a hlavne o výchove. Mam fenu bernskeho salasnickeho povaho absolutne bezproblemový pes, nedávno isla okolo plotu mamicka ktorá si absolutne nevsimala svoje dieta ktoré strcilo ruku cez plot dovnutra, keby to bol iný pes urcite by malo po ruke a uz by sa hadzala vina na majitela psa, ale ze mnohokrat si rodicia nevsimaju svoje deti to uz nikto nevidi. Druha vec je ze, pokial je pes mimo svojho teritoria mal by zanho byt zodpovedný jeho majitel a pokial svojho psa neovlada 100 % tak by ho nemal ani pustiť z voditka nie ako nezodpovedný chovatelia poznam viacerých, ktorý majú problém udržať veľké plemená na vodítku a nieto este ich privolať základnými povelmi.



Ja stale vravim ze za konanie svojich psov sme zodpovedny len my ludia!
Pes je presne taky akym si ho urobime (je to vlastne ako s detmi)

jedna babka po nas minule ziapala na ulici aby sme si tych nasich j... psov chytili ze jej dokusali toho jej 15.000,- psa. pani vsak zabudla na to ze za zranenie jej milacika si moze sama. samozrejme nepovedala ktory pes jej to urobil.. bolo jej to jedno hlavne ze mohla po nas vrieskat a poobvinovat vsetkych naokolo, no nad sebou sa nezamyslela. Videla jednoducho cierneho psa a bolo jej uplne jasne ze vsetko co je cierne je zle a kusave.
raz sme tak sli s krpcom vecer von. Vybehol z brany.. ako vzdy ako strela... zbadal staru :lol: pozrel sa na nu, pozrel na jej psa...a ten chytil asi amok alebo nieco a zacal tak uplne vrcat jak keby mal besnotu. Bol zurivy ze des. Po tejto prihode som sa len utvrdila ze ten jej pes nieje socializovany a ze vlastne tak ako som sa domnievala si za jeho zranenie moze ona sama. A aby som vam trosku pomasirovala bruska :D bol to York.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod veverka24 » 22. Jún 2007, 10:31

nils, rybicka..
neviem, kde ste zobrali, ze tychto psov odsudzujem..
naopak sa mi pacia / okrem bulteriera/, ale kvoli ludskej blbosti okolo si takeho psika radsej nekupim a postacim si s mojim puntom.
inak som tychto psikov videla nielen spoza plota ale aj na cvicaku, na prechadzkach zahryznutych do mojho psa, alebo v centre mesta zahryznuteho do dietata, a kedze nepustil museli ho zastrelit.
Psik potrebuje pevnu ruku a hlavne vela a vela pohybu, kedze su dost temperamentni a hravi. ale ako som spominala predtym, to ako koncia a vacsinou zle, je nasou chybou, nedostatocnou vychovou psikov a nevzdelavanim ludi okolo, atd.
nedavno som sa chcela ujat psika akita inu, co je tiez povazovany za japonskeho bojoveho psa.mal 3 roky a "xxxxxxx"povodni majitelia ho chceli dat utratit, kvoli tomu, ze utekal :cry: byvali v panelaku a psikovi nestacilo par minut denne okolo domu..co je samozrejme..mali si kupit radsej civavu alebo maltezaka../aj tym by bolo malo/
tak isto psik, ktory mi napadal mojho byval stale v byte a venceny okolo domu alebo pusteny raz denne.
pitbul, co odhryzol majitelke ruku, bol stale uviazany na retazi, nechodil na prechazdky a ked sa zamotal,majitelku nepekne pohryzol..
ale cudujete sa?ked vidim psov u nas na dedine cely zivot zavretych v kotercoch, uviazanych na retaui, mam strach co sa stane, ked sa odtial raz dostanu..vtedy beda nam vsetkym /ci to uz bude punto, alebo krasna nervna akita par domov od nas/a hlavne beda im chudacikom :cry:

aj tak som sa povinne cvicaky, alebo motivaciu zlavami za odcvicene, prisnejsiu legislativu ohladne chovu psov, sledovanie chovnych stanic a hlavne roznych bez PP, kde sa krizi hlava nehlava..
vznik "bojovych psov" mame na rovasi my ludia, lebo podla standardov ale aj zdraveho rozumu do chovu NESMU ist psiky prejavujuce agresvitu..ale prachy su prachy..
:cry:
ten,kto nema maslo na hlave sa nemusi bat, ten kto ma, hadam by sa aspon trosku podarilo odstranit zlo nim pachane na psikoch
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod rybicka » 22. Jún 2007, 11:09

veverka ja som to nemyslela konkretne na teba, ale vseobecne....to odsudzovanie...len by ma zaujimalo, ako zastrelili psa, ktory visal na dietati...kedze sa urcite obaja hybali, tak nikto strielat nemohol, bolo by riziko zastrelenia dietata...teda podla mna, nevidela som, preto sa pytam, ako to urobili...bohuzial tyto hafani maju tu smolu, ze akonahle zahryznu, dostanu krc a nejde im pustit...napr. moj brat ma polovnickych psov tiez zatvorenych v koterci, ale denne lietaju niekolko hodin podla svojej potreby do sytosti a ked idu na polovacku, alebo brigady a tak, tak su perfektni...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod veverka24 » 22. Jún 2007, 11:29

hybat sa teda nehybali, tak ako sa nehybal ani moj peso, ktory lezal na chrbte a stafa mal zahryznuteho do krku..
ja som bola v praci, asi 10-20m odial, myslim . ze to bola taka akou sa zabijaju prasce..
:cry:
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť