Willowy

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Willowy

Poslaťod Anja » 29. Mar 2007, 18:04

Ahojte poznate niekto granule willowy? V obchode ich odporučaju ale ani na nete nemožem najst žiadnu stranku o nich....... :?
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Espana

Poslaťod fosilia » 29. Mar 2007, 18:52

Anja v obchode ich odporucaju... Kazde krmivo v obchode odporucia ide predsa o predaj. Toto krmivo je skoda aj komentovat. To uz lepsie spravis ked si kupis slovenske krmivo ako tuto spanielsku ...
Vreco stoji 8Eur. Precitaj si zlozenie a potrap predavaca preco ho odporuca.
V Spanielsku je len jedna firma a to Visan, ktora splna v zlozeni krmiva aspon standartnu kvalitu. Lepsia firma tam nie je a vsetko co sa vyraba je velmi lacne urcene skor pre obchodne siete. Slovenske krmiva z Agrotrendu Trencin su na tom podstatne lepsie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Anja » 29. Mar 2007, 19:50

fosilia a od kial to krmivo poznaš??? daj typa kde si o nom viac prečitam...
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod dexter13 » 29. Mar 2007, 19:51

Fuj, aj mne to chceli dat do predaja, ale taky shit predavat nebudem, za to obch. Siet sendy s tym nema problem. Stranku nehladaj, neexistuje...totiz kvoli wilowy je aj stranky skoda, o com by tam pisali...raz som mal nieco podobne sr neptun basic a smrdel mi sklad jak sra*ky :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Willow

Poslaťod fosilia » 29. Mar 2007, 21:32

Vsetky informacie najdete prave tu. :lol:
http://www.sendy-obchod.sk/

Pozor nezamienajte si spanielsky privat Willowy s uspesnou australskou spolocnostou s pet-produktami Willow.

Anja vies co je privatna znacka? Dnes je v obchode, ale zajtra ju uz nenajdes ale najdes novy produkt s novym nazvom a recepturou.

Ako napisal dexter13 nenajdes nic. Zlozenie poznam ale neviem co chces vediet. Krmivo sa vyraba z nizkymi nakladmi z lacnych mucok kde okrem vyglejovaneho peria najdes aj nejaky lepsi produkt. Chemia je u nich dobry pomocnik. Dovozcom pre CR a SR je jedna nemenovana firma z Ciech.

Opakujem v Spanielsku neexistuje okrem Visanu firma, ktora dokaze vyrabat aspon standartnu kvalitu. Dokonca ani Visan nechce ist dalej aj ked ma nakupenu slusnu technologiu a svoje nizkonakladove produkty vyraba hlavne pre spanielsky trh. U nas tieto krmiva najdete v pet-shopoch, avsak len tie v najnizsej kvalite. Imagine ich superpremiove krmivo som tu nevidel. Pred rokom som sa rozpraval z ich obchodnou manazerkou a sama mi potvrdila to co pisem.

Anja preco si nenechas poradit predavacom?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

willowy

Poslaťod lentylkask » 22. Aug 2007, 22:28

no nechcem tu vyvolat nejaky rozruch alebo co...kazdy ma na krmenie psov iny nazor...vacsina krmiv sa vyraba z kuracieho masa...z kur, ktore su dopovane roznymi steroidmi, aby rychlejsie rastli, zaokruhlovali sa a naberali masicko...ci si myslite, ze tolko kur, kolko potrebuju normalne vychovaju???asi tazko...to ani najdrahsi vyrobcovia nerobia...my mae doma zopar kur a urcity cas trva kym sa z kuriatka stane pekna kurka na zabitie...
urcite to nebudu roztrubovat do sveta, co sa v tych ich super fabrikach robi...
preto nie je ani take dolezite, kto co vyraba ale ake zlozky dana strava ma...v chovaku sa samozrejme snazim propagovat Eukanubu alebo Proplan (pricom priznavam, ze Proplan a vyrobky od Puriny su uznavane), ale niektori proste pridu, porovnaju zlozenie a vyberu si niekedy aj tu lacnejsiu variantu (napr. Eddy, alebo Willowy Gold). My tiez doma krmime Willowy Gold a zatial sa nase psy nestazovali...nadvahou ani podvahou netrpia, maju krasnu lesklu srst, zdrave oci bez vytokov...proste su zdrave...preto radim, skor sa orientovat na to zlozenie, pretudovat si literaturu ( co sa odporuca a co nie) napr. neodporucam iste granule od Willowy, ktore maju len 8% tuku...to je podla mna uplne nedostacujuce...ale upozornujem, ze su willowy a willowy gold...
lentylkask
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 22. Aug 2007, 22:10

dexter13

Poslaťod lentylkask » 22. Aug 2007, 22:29

stranka existuje v spanielcine...je dokonca napisana na obale
lentylkask
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 22. Aug 2007, 22:10

krmivo

Poslaťod fosilia » 23. Aug 2007, 19:09

vacsina krmiv sa vyraba z kuracieho masa... Nechcem ti brat iluzie ale vacsina sa urcite z kuracieho masa nevyraba.

Willowy trochu poznam, pretoze som zopar rockov v Spanielsku posobil. Najdrahsie z nich je Willowy Gold puppy a stoji 18EUR/15kg balenie v obchode. Prepocitaj si to. Co myslis co bude vo vnutri. Kuracie masko na to rychlo zabudni.

Toto je vyber surovin v stenacom krmive:

Carnes y subproductos animales(carne de ave min.18%)...
Masovy odpad. Neuvedeny druh masa.

subproductos de origen vegetal hmm co to len moze byt.

Max povolena davka podla normy: B.H.T:150 mg/kg.

No asi sa ani ty moc neorientujes na zlozenie a mnohogeneracnom krmeni
si treba nieco prestudovat.

Dobre nechapem preco nekupujes radsej Tesco granule. Vyraba to Agrotrend a so zlozenim su daleko kvalitnejsie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

willowy

Poslaťod lentylkask » 23. Aug 2007, 21:59

no takze k tym Tesco granuliam...kedze byvame s dedkovcami tak mozem povedat, ze ked mali kupit granule tak kupili prave tieto...zavazna chyba...nasmu psovi potom urcite nebolo lepsie...ani ich nechcel zrat
lentylkask
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 22. Aug 2007, 22:10

willowy

Poslaťod lentylkask » 23. Aug 2007, 22:07

a aby clovek naozaj vedel co sa dava do krmiv (alebo aj do ludskej potravy, ktoru kazdy den papame) tak by sme museli pracovat pravdepodobne v tovarni kde tu potravu vyrabaju...a kazdy chce predsa zarobit a nie prerobit...
to potvrdi asi vacsina, co robi v pekarni alebo v inych "fabrikach"...
a aby som presne vedela, ze ktore krmivo je to Naj by som musela prestudovat vsetky clanky, vsetky internetove stranky a este sa aj spytat veduceho firmy, co tam dava...netvrdila som ani, ze Willowy Gold su tie naj...proste som len tvrdila, ze niekomu vyhovuju inemu nie...nam vyhovuju...a zatial ani jeden z nasich psov netrpel ziadnou chorobou, ci uz crevnou, alebo inou, ktoru by sposobila nevhodna strava
lentylkask
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 22. Aug 2007, 22:10

Tesco granule

Poslaťod fosilia » 23. Aug 2007, 22:37

Tesco meni vyrobcov a momentalne to robia v Trencine.

Ja len som sa cudoval, ze ked pises ako treba citat zlozenie a davas psovi prepac za vyraz spanielske zmesky. Na co chovas psov, ked im kupujes takuto stravu. Nemusis byt vo fabrike staci sa pozriet na zlozenie a cenu a aj menej chapavy pochopi, co za odpad je v krmive. Pamatam sa este na predajnu v Tescu Petrzalka ked predavacka mi hovorila, ze tento hnoj im sem davaju majitelia a oni to musia predavat. Zda sa, ze v niecom mala pravdu... Uz tam nepredava.

Tvojich psov zatazujes maximalne povolenymi davkami BHA. Zacni si to davat aj ty aby si nieco aj pochopila. Tebe staci 5mg.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 25. Aug 2007, 11:14

:lol: lentylka zaryty willowak, ved nam sem tu spanielsku stranku daj nech mozme studovat, btw. ak ti to vyhovuje kludne si to predavaj :) ja nebudem....hovorim na lacaky je tesco a nie chovprodukt :P
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

krmivo

Poslaťod fosilia » 25. Aug 2007, 14:13

Suhlasim s Dexterom13 ale bohuzial mnohi obchodnici nemaju dostatocne rozumnu klientelu a tak sa prisposobuju. Preto drzia tzv. hypermarkety na obchode.

Lentylkask este ma zaujala tato veta: samozrejme snazim propagovat Eukanubu alebo Proplan.

Skus i pozriet zlozenie krmiva a porozmyslat co robi v tzv.kvalitnom krmive Chicken By-Product Meal (Eukanuba) a poultry by-poultry Meal (Proplan)...

Co to len moze byt za kvalitu?

Ono kvalitu pouzitych surovin musis hladat u inych znaciek. To chce vsak viac citat a hladat produkty, ktore nepotrebuju masivnu reklamu. Reklamu maju v zlozeni krmiva.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod kekso » 25. Aug 2007, 18:43

tak potom ktore znacky odporucate? Ktore maju najlepsie. najvhodnejsie zlozenie?
kekso
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24. Júl 2007, 22:44

Poslaťod dexter13 » 26. Aug 2007, 9:23

kekso píše:tak potom ktore znacky odporucate? Ktore maju najlepsie. najvhodnejsie zlozenie?


tema krmiva 23stran a studuj :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia