[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - kliešte: obojok vs ine pripravky

kliešte: obojok vs ine pripravky

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Ivka » 26. Mar 2007, 16:03

Pytala som sa povodne preto, lebo kamaratke chovatelka vyslovne neodporucala obojok proti kliestom. jedno steniatko jej vratili novy majitelia z dovodu, ze ma epilepticke zachvaty. a neskor sa zistilo, ze to mala z obojku proti kliestom. presnu diagnozu neviem, ale zrejme by ju nestrasila len tak zo srandy... :?
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 26. Mar 2007, 16:17

Vies co? tiez som teraz kupila nejaky obojok. myslela som ze to bude lepsie ako nejaky sprej co musim stale striekat. V obchode mali na vyber zo styroch druhov. Kupila som jeden z tych lacnejsich (vrecko ma nepustilo). Na kazdom baleni bolo napisane ze je to mozne pouzit na psiky od 3 mesiacov. Akurat na tomto co som kupila nebola stanovena "vekova" hranica. ked som dosla domov a rozbalila krabicku vnutri som sa docitala ze je to pouzitelne pre psy od 6 mesiacov. takze si s tym obojkom mozem akurat tak vytriet zadok pretoze Arthur bude mat 6 mesiacov az v juni a do juna rozhodne cakat nebudem ci nieco v lese chyti alebo nie. vratit ho uz nemozem lebo som krabicku pretrhla. Asi poriesim pipety Frontline a ten obojok budem mat len ako nahradu v pripade potreby.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod korra » 27. Mar 2007, 9:00

frontline u nas na klieste sa neosvedcil. Dobry bol duowin (dostat aj cez net). Teraz mame od Biovety novy Top spot on, a zatial (tuk, tuk, tuk) drzi. Ono vsetky tie pipety su ucinne (proti kliestom) asi len mesiac.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod InSi » 28. Mar 2007, 11:51

velmi zalezi na okeho psika ma byt pipetka,alebo obojok pouzity.
Mam Golden retrievera a kiltix u nas nemal uspech. Pouzivam pipetky, striedam znacky, raz dam frontline, potom advattix. Zatial ucinkuje.
Obrázok užívateľa
InSi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 27. Mar 2007, 20:28

Poslaťod Nikka » 28. Mar 2007, 18:05

Ja osobne mam asi naj skusenosti s obojkom Killtix. Je na 7 mesiacov. A to mam chlpaca tibetskeho teriera a borderku. Pri BOC super,ale chlpac si sem tam aj tak nejakeho domov donesie. Mam pocit, ze na Frontline su u nas v Žiline uz klieste zvyknute a este im aj chuti :D Ale dobre su aj pipetky Spot-on. Len ich ucinok je len 1 mesiac na blchy aj klieste.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod beba333 » 28. Mar 2007, 20:11

nasa znama ma jazvecika,tiez mu taky obojok kupila a na tom mieste mu vypadala srst.takze asi treba dat pozor na znacku,a hlavne sa opytat,ako na to psi zareaguju. :wink:
beba333
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Mar 2007, 19:32

Poslaťod dexter13 » 28. Mar 2007, 20:59

Ja davam len frontline pipety, zatial ok na blchy, klieste max 1mes. Ale psici su vonku a ked ich chytia sami si ich daju fuc. Jedine, co ma stve, ze je zakaz frl pipiet v petshopoch, ani jednu mi nedaju, vzdy len u veta al. V lekarni
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nikka » 29. Mar 2007, 7:30

Ja sa ani necudujem, ze frontline sa da kupit len u veta al. v lekarni. Su kvalitne a v petshopoch maju na blchy a klieste kopec pripravkov, co bud nefunguju vobec al. z nich psy maju nejake problemy. /sorry, ak som nejakemu pripravku uskodila/. A predavaci v takychot obchodoch ti casto nevedia poradit uz len s granulami, kozmetikou... Tak je lepsie, ze to dostat u veta. Ten ti pripadne moze dat radu, ked sa u psa vyskytne nejaka alergicka reakcia.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod evulkak » 29. Mar 2007, 9:22

Podla mna je dobre ze ten frontline nieje v petshopoch. Je dobre si veterinara vypocut co sa tyka aplikacie. Niektory ludia su schopny to pouzit aj na ine zvierata ako psy alebo macky. Ja osobne som pouzivala pipety pre macky na kralikov ked sme chodili von. Sprej vsak na kralika pouzit nesmiete, chyti sok a otravu alebo cosi take. to sa stalo kamaratke a potom behala k veterinarovi ako na hodiny klaviru. Ten nastastie jej tie liecby neuctoval. Sposobil tu otravu kralikovi on sam tym ze si myslel ze zlozenim je sprej a pipety to iste. Asi to tak nieje resp. mozno sa frontline nesmie dostat do priameho styku s pokozkou (u králika velmi citlivé a prekrvené uši)
Takze si myslim ze keby to predavali volne tak je otrav na slovensku omnoho viac.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 29. Mar 2007, 11:15

je to mozne, ale pred par rokmi sa predaval volne a nebol problem... ps. aj tak ho jedna spolocnost na cierno distribuuje, ale s tym nechcem nist mat :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod evulkak » 29. Mar 2007, 14:58

dexter

to sme tu akoze nepoculi :wink: ... vravel si nieco? :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 29. Mar 2007, 15:03

nieeee :lol: , nic nevidim, nic nepocujem :D btw. aj tak tento rok skusim asi nieco ine, len neviem, ci veto bude mat, ece ma aj tak caka kazdorocny boj z ockovaniami, 4psov

- jeden sa neboji
- dvaja hryzu
- jeden sa u veta dosie*a /ten je najlepsi, minule ho nadvyhol ostal mu celu vahu, ambulanciu, cakaren a ked ho vylozil na stol tak sa potentoval...pritom sa mu nikdy nic u veta zle nestalo... ma pouhych 70kg :D /

:D krasa, krasa, krasa + 15min zavyjanie kazdeho v aute.... ale potom si zvyknu, ked koncime
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod evulkak » 29. Mar 2007, 15:11

:lol: :lol: :lol: dexo tak to je super.. to mas o zabavu postarane. Co tak zavolat veta k vam domov?
my nemame az taky problem..krpec je este maly.. myslim ze to este nechape... naposledy ked som s nim bola na ockovani bol tazko v pohode akurat sa chcel tulit.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 29. Mar 2007, 16:31

nepride ciciak, ma vela roboty :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod rybicka » 30. Mar 2007, 9:40

tak my sme mali podobny problem, nasa krizenka si zase lahne, chvost az pod bradou a cela sa trasie. Lenze ona si lahne akurat vzdy tak, aby ju nemohol pichnut tam kam chce a ked ju chce teda pichnut inam, tak sa okamzite prevali...musime ju drzat, to sa brani, trasie knuci, potom sa s nami nerozprava, uplne ignoruje, ale neskor je to zase OK...ma 25kg, takze ju ockuje na zemi, nedava ju na stol
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron