[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - kliešte: obojok vs ine pripravky

kliešte: obojok vs ine pripravky

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod evulkak » 30. Mar 2007, 10:03

A co poviete na ockovanie proti borelioze? dat ci nedat?
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod 04zuzana04 » 30. Mar 2007, 10:18

ahojte, musím tiež povedat že sme spokojný s frotline mám BSP fenu a nechytila ešte kliešte odkedy ho používame.Je to síce trošku drahšie pretože je velke plemeno ale zato máme pokoj.ahojte Zuzana
04zuzana04
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 27. Mar 2007, 13:35

Poslaťod rybicka » 30. Mar 2007, 10:33

ja ti neviem, s touto chorobou som sa stretla len u domacich kralikov. Ani neviem, ze by sa vyskytovala u psov.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 30. Mar 2007, 10:41

rybycka
borelioza u kralikov? nemylis si to? ockuje sa na mor, myxomatozu (povinne), preliecuje sa kokcidioza a pripadne pasteleuroza. S boreliozou som sa ukralikov nestretla.

Ou pardon.. pomylila som si to... myslela som očkovanie na kliešťovú encefalitídu
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 30. Mar 2007, 10:46

evulkak no ved prave :wink:borilioza u kralikov je...na encefalitidu davam ockovat-davala som aj bigla, a teraz sme dali s priatelom aj jeho krizenku a vlkodavku tiez budem proti encefalitide ockovat. Pre istotu, je to lepsie. Teraz su tie klieste velmi agresivne a uz aj dost odolne na vsetko.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 30. Mar 2007, 10:53

rybycka
no tusim si idem zväcsit vedomosti.. idem gooooglit :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 30. Mar 2007, 11:02

evulkak viem to, lebo moj brat ma kralikov uz dlhe roky :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 30. Mar 2007, 11:03

nic som zatial n evygooglila.
Kralikov mam aj ja.. neviem ci dlhe roky (4r.) ale co tom mam odcitane.. no toto zjavne ma nejako obchadzalo.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Ivka » 30. Mar 2007, 13:04

na ockovanie som pocula nazor veterinara, ze teraz skor nie, cez zimu klieste nevymreli tak je ockovanie rizikove...
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 30. Mar 2007, 13:08

co tak sa opytat aj veterinara. Idem na to.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod InSi » 30. Mar 2007, 20:13

evulkak píše:A co poviete na ockovanie proti borelioze? dat ci nedat?


moj pes mal minule leto babeziozu, myslim, ze to je nazov v human... borelioza. Pokial viem, ziadna vakcina proti tomu nie je. Kamaratka tiez, teda jej psik prekonal infikovaneho kliesta minuly rok v lete a teraz v marci dostal "nejaky" preparat, ktory by mal posilnit ucinok Boja tela psika v pripade, ze opat na neho sadne infikovany kliest. Zajtra idem k veter. a popytam sa na tuto moznost aj u svojho psa. Je to velmi zly pohlad. Virus napada cervene krvinky, az sa psik zadusi.
Priznaky po " naockovani" psika tymto preparatom je, ze ma triasku, apatia, lepkave slintanie a mierna paralyza.
Obrázok užívateľa
InSi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 27. Mar 2007, 20:28

Poslaťod ivana1 » 1. Apr 2007, 17:26

Nasa psica chytila kliesta presne tyzden po pipete Frontline. Teraz cakam, az mi dorucia Melaflon spot-on - z www.holistika.sk, maju ho aj na baron.cz. Som zvedava :o
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivka » 2. Apr 2007, 13:25

my sme nakoniec dali malemu obojok kiltix a som spokojna. zatial nemal ani jedneho kliesta, predtym to bol minimalne jeden plus niekolko takych ktorych som z neho striasla vonku v ramci prechadzky. zatial nevidim zmeny na srsti v okoli krku, tak dufam, ze to bude ok.
len teraz vonia/smrdi ako nieco medzi rybacinou a olivami... :wink:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 2. Apr 2007, 13:33

Ivka, zeby to boli ryby v olivovom oleji :lol:
Pocuvajte, Orthosan je na co? Je na nom napisane, ze hubi blchy, klieste a vsi. Zujimalo by ma to voci tym kliestom, to hubi az po prisiaknuti? Jako kliest sa prisiakne a tym sa mu dostane do tela ta latka, co ho potom zahubi? lebo ja na nom napisane, ze hubi v priebehu 24 hodin a ucinny je na 7 dni...Potom nechapem tu ucinnosti. Jednoducho som z toho popisu pripravku zmätena. Jako na blchy a vsi, fajn, to proste zahubi a v priebehu 7 dni ucinok vyprcha a mozu sa mu do kozuchu nastahovat dalsie, kedze uz nebude mat ten kvazi smradlavy efekt, ale nechapem ucinnost na klieste.... :?: :idea:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 2. Apr 2007, 15:25

zrejme ich to odudi po naneseni pripravku. ale to tam ten kliest nemoze byt prisaty :)


Rybycka:
nechcem zakladat nove forum ale na margo cipu a pasu. Ocipuju ti aj psika bez PP rovnako ako ti naneho vydaju pas. na plemene ani na povode v tomto pripade vobec nezalezi.
mrkni napr. http://www.milacikovia.sk/show.php?sec= ... t=196&od=0

a vyda ti ho kazdy povereny veterinarny lekar mozno aj ten ku ktoremu chodis ty resp. kamos.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron