socializacia šteniatka

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

socializacia šteniatka

Poslaťod zuzka » 23. Okt 2005, 19:09

ahojte,
potrebujem radu pre kamošku,ktorá si zobrala šteniatko prilis skoro od matky. Ja viem,ze šteňa treba odoberat vo veku 8-9 týždňov od matky,ale kamoška nemienila čakať a ma doma 6 týždňove šteňa labradora.Mate niekto skusenosti s tym,ake problemy sa vyskytnú ? A ako treba krmiť a postupovať s socializáciou štenaťa??? Diky :lol:
zuzka
 

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 19:30

Nie je to nič zložité len zreba dať pozor na očkovania lebo ešte určite nemá všetky. S kŕmením problé nie je lebo od 4týždnov jedia šteniatka samé pevnú stravu. Treba sa mu len venovať. ale havko je už inak úplne sebestačný. Pa
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod ankous » 24. Okt 2005, 22:44

Chuda steniatko, ta tvoja kamoska mozno ani nevie co robi , ale inak sa priklanam k Ashley :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 23:55

Ankous, nemáš pravdu lebo ona je len (prepáčte teraz za výraz ale neviem ako to inak vystihnúť) blbá a neskúsená. Na tvojom mieste by som skôr poukázala na chovateľa ktorí tak spravil v predstave že sa asi skôr zbaví jednej malej otravi no správny chovatel by tak nikdy neurobyl ani pri naliehaní budúceho majitela. V prvom rade chovatel rozhoduje, KEDY a KAM jeho malá chlpatá gulka pôjde. Aj kvôli takýmto chovatelom dnes existujú tak zvaný ZABYJÁCI!!!!!!!!
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod zuzka » 25. Okt 2005, 8:20

Diky Vam obom,ja si tiez myslim,ze na vine je chovatel,ten by sa mal postarat,aby steniatka dostali vsetko,co potrebuje a najst seriozných majitelov.Ale štve ma, že nedala na moju radu a zobrala si ho tak skoro,ale čo narobíš!? dik 8)
zuzka
 

Poslaťod ankous » 26. Okt 2005, 23:52

Chovatel hlavne bez papierakov sa vlastne ani neda nazvat chovatelom. To ze v akom tyzdni vezmes stena moze ovplivnit chovatel ale napriklad aj ja som zobrala moju suku ako 7 tyzdnovu a vyrastla z nej krasna, pevna, uspesna, verna a poslusna psia :lol: este :lol: slecna. :lol:
Co ked ta kocka je schopna sa postarat o steniatko tak ze vyrastie z neho vyrovnany a poslusny pes :?:
Zamyslite sa : Jednej mojej znamej v Polsku /uznavana chovatelka s velkym CH/ suka pri porode steniat zomrela. Ostaly po nej styri steniatka o ktore sa trebalo postarat. Myslite si ze z nich vyrastli blbe psi lebo boli bez matky? Ani nahodou. Su to nadherne ,vyrovnane a vystavne uspesne psy.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Ferko » 1. Nov 2005, 18:25

Nejde o to v akom veku si šteňa zoberieš. Moj spolužiak si bral kokra keď mal 5 týždňov. Prežil to bezproblémov a je úspešný aj na výstavách. Bratranec si zasa bral 4 týždňovú hafanu aj s bratom, ktorý šiel potom jeho kamarátovi. Kŕmili ich vločkami a granulami v mlieku. Zobral ich v júni a boli stále vonku v kotci / s matkou boli dnu v pivnici v teple /. A prežili bez najmenších problémov.
Ferko
 

Poslaťod zuzka » 2. Nov 2005, 17:14

Ahoj Ferko,
myslím,že je to nie je až tak jedno v akom týždni si zoberieš štena od matky,7 -8 týždnov je ešte v ramci normy,ale 5 týždnov sa mi zda fakt priskoro.Matka predsa musí štena priučiť kontaktu s okolím a styku s ludmi a inymi psami,ako sa má potom správaniu k iným psom,podľa mňa to všetko má odkukané od matky.A aj rolu chovateľa netreba podceňovať,on do určitej miery privyká štena na ľudí,iné zvery a okolie,nemyslíš?? :roll:
zuzka
 

Poslaťod ankous » 3. Nov 2005, 0:21

Zuzka - a ked uhynie suka po porode ? Co potom ? Clovek nie je schopny vychovat riadne socializovaneho a poslusneho a hraveho a poriadneho psa? :?: :?: :?
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod zuzka » 3. Nov 2005, 11:37

Preboha, samozrejme,ze je toho človek schopný. Ja ale nemam teraz na mysli takéto extrémne prípady,lebo v tomto pripade bola sučka zdrava a schopná starať sa o šteňa aj o ten týždeň dlhšie..
zuzka
 

Poslaťod Ashley » 6. Nov 2005, 10:34

Ankous ty nevieš čo chceš. Najprv je sedem mesiacov málo a teraz sa ti nepáči ked to povie niekto iný. Rozhodni sa
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod ??? » 6. Nov 2005, 18:56

Prepáčte, ale v tých Vašich desiatich príspevkoch som nenašla žiadnu radu pre zuzkinu kamošku, ako sa o také šteniatko starať, ako ho kŕmiť a čoho všetkého sa môže dočkať, ako sa ten malý drobec bude správať. Ak Vaši kamoši a známy vychovali veľmi úspešných výstavných psov, čo všetko museli pre to spraviť? V čom je odlišný prístup majiteľa ku 6 týždňovému a 8 týždňovému šteniatku?
???
 

Poslaťod Ashley » 7. Nov 2005, 19:57

Anonym nie je v tom žiadny rozdiel. iba dva týždne. Ak bola pripravená na osem týždňové šteniatko tak potom nemá žiadny problém a pokial viem dobre čítať tak nikdo nespomínal výstavneho psíka lebo v tom je už trochu väčší rozdiel. Privykať ho na velké množstvo psov, hluk, zmätok, ako kludne stáť a nechať sa posúdiť. Toto je o inom a myslím že rady sú málo chcelo by to pomoc niekoho skúseného. No ak sa nevie postarať ani o 8-týždňové tak potom o čom? Základné vedomosti by v deň keď si berie šteniatko domov už mala poznať.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Re: ako kŕmiť

Poslaťod Aly » 27. Nov 2010, 23:00

Ahojte,
chcela by som sa opytať či stači ked budem krmiť 4 tyžnové šteniatko toy pudla granulami s mliekom a nejakymi cestovinami a ryžou.... a ešte ako často by som hu mala davať papať.... :)
Aly
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Nov 2010, 22:52

Re: socializacia šteniatka

Poslaťod nela-bichon » 9. Dec 2010, 2:26

s mliekom veľmi opatrne, nie všetci psy ho znášajú dobre a často vyvoláva hnačku, skôr sa odporúča špeciálne sušené mlieko pre šteňatá... v tomto veku asi 4 - 5 x denne v malých dávkach
nela-bichon
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 9. Dec 2010, 2:13


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron