[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Cvičisko

Cvičisko

Podeľte sa s ostatnými o zaujímavé zážitky, príhody, príbehy...!

Cvičisko

Poslaťod Andrea » 15. Feb 2006, 15:08

Tento príbeh ani tak nie je o zvieratách ako o ľuďoch. Po mnohých rokoch práce vo výcvikárskom kynologickom klube som bola od tiaľ vyhodená. Dôvod je zvláštny. Chcela som zmenu. Zmenu vo vedení klubu. Viac krát som upozornila vedenie na zmenu celkového výcviku psov. A snažila sa ich presvedčiť ako výcvikárka že malý beagel sa necvičí ako ovčiak. Stredoazijata učiť hrýzť do ľudí je hazard a aj malý pudlík sa má naučiť základnú poslušnosť. Časté hádky končiace často krát mojou rezignáciou ma viedli k ukončeniu funkcie výcvikárky v klube. Za čo som bola odmenená vyhodením. Ale až na konci roka samozrejme, veď kto by s 10členmi úspešne zložil skúšky na jeseň a najmä ich pripravil. Vedenie určite nie. Môj problém nastal až po tom keď som si chcela zobrať moje veci. Rukávy, aporty, stopovacie postroje,tabuľky predmety a voditka. Tie som kúpila za vlastné. Podporujem mladých a tí väčšinou nemajú na takéto drahé vecičky. Ale bez nich sa výcvik nedá uskutočniť. Tiež som chcela od klubu peniažky za prekážky a kotce. Bola som aj revízor klubu a viem že peniaze tam boli. Odpoveď bola že je to dar cvičaku a veci mi späť nedajú. A peniaze vraj nemajú žiadne. Smutné. Ale rada do budúcnosti, nenechajte nič na mieste ktorému nie ste pánom, lebo to môže niekto pokladať za dar. Bez cvičiska sa žije naozaj ťažko, ale mladý za mnou chodia ku mne domov. Zázemie však vytvoríme až po nejakom čase. Budem rada ak mi poviete svoj názor.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 15. Feb 2006, 15:18

"Divné" vzťahy nie su len na tom "vašom" cvičáku...Je ich viac. A nie len cvičákov. Moderná doba je svina.
Pohodlnosť a peniaze..o tom to všetko je.

Nazory akeho smeru chceš počuť? Mne to nedá nič iné, len myknúť pecom a ísť o dúm dál. Bez členov nie su peniaze a bez penazi cvičák. Tí členovia odídu, ked zistia, že iniciatíva konkrétne voči ich plemenu je nijaká a NO-postupy zlé.
No a vedenie sa buď zbadá, čo ale nemylsím a cvičák pojde dolu vodou. A ostanu s holými.
Podobný prípad poznam.

Po tie veci by som si na tvojom mieste prišla niekedy v noci a jednoducho si ich zobrala.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 15. Feb 2006, 15:36

Máš pravdu. Zlý ľudia sú všade. Len ma zaujímalo či ma niekto podobný zážitok a ako to riešil. Je to čerstvé a ešte som sa s toho nespamätala. V noci sa bojím chodiť von. :roll: Ísť o dúm dál a znova investovať, začínať odznova? To nie je zlý nápad. Aj keď druhý cvičák je dosť komerčný, za všetko sa platí. Ale majú výsledky, skúšky a súťaže každý rok, tak uvidím. :wink:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Anka7 » 18. Mar 2006, 1:00

Ahoj!
reagujem neskoro na tento prispevok, ale az teraz niekedy som zacala navstevovat tuto stranku.
Podla mna si spravila dobre, ze si chcela zmenu. Ja tiez navstevujem cvicak ale je to velmi seriozny a kvalitny. Ucit psa k agresivite, ci povedat si, ze krizence ci mensie rasy nepotrebuju vycvik v danom cvicaku neexistuje. Prave naopak snazi sa, aby ludia pochopili o co vlastne ide a naco to je dobre.
Preto nieje dobre kazdeho nutit chod na cvicak a neviem co, ak neviem aky ten cvicak je a na akej je urovni. Lebo mozes to este viac ludi pokazit, ak ich budu ucit na nespravnu manipulaciu.
To je moj osobny nazor. a co vas?
Anka7
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Kaca » 2. Okt 2007, 13:01

Cvicak si treba vybrat. Ist sa tam pozriet bez psa a sledovat. Ludi i psov. Tam, kde vidim hadky, spory a zast, nejdem. Rovnako tam, kde psov "vyvesuju" na skrtakoch, nedajboze na ostnacoch, alebo kde su neprimerane tresty. Ja som kedysi mala na vycvikara a cvicak stastie, dnes uz necvicim (iba s krpatou zaciname s agility), len zachranujem "bezdomovcov" - vyhodene a tyrane zvery. Dnesne cvicaky su casto velmi komercne a aj vycvikari nie vzdy vedia, co prave s tym nestastnym tvorom robia. Cest vynimkam! Ale opatrnost je vzdy na mieste...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze


Späť na Príbehy, príhody, zážitky, poviedky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron