[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Odkazy

Odkazy

Tu môžete povedať svoj názor na túto stránku.
(Ale len ak je kladný! :-))))

Odkazy

Poslaťod Tibetan » 13. Jan 2006, 16:01

Pekne prevedený web, ale chýbajú mi tu linky na iné podobné stránky alebo stránky s predmetnou problematikou.
Tibetan
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 12. Jan 2006, 16:47
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod čajkovič roman » 23. Jan 2006, 15:33

Stránka je zaujímavá,chcelo by to vačší záujem chovateľov o vlastnú propagáciu.Ja chovám psy- gordonsetre a zaujalo ma prečo sa pointer/čo je oficialny názov plemena/uvádza len pod názvom stavač.Stavače to je celá skupina psov ako brlohare alebo duriče,sliediče a iné skupiny psov s rovnakými vlastnosťami.Stavače su poľovné psy s vrodeným vystavovaním,to znamená po zacítení zvere/bažant,jarabica/ ostanú stáť ako socha a počkajú do príchodu poľovníka. Ale ináč nemám vážnejších výhrad.
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

Stavač

Poslaťod Administrátor » 23. Jan 2006, 21:46

K tomu stavačovi - pointerovi: pointer je názov z angličtiny a má vlastne v preklade rovnaký význam, ako stavač. Takže aj pointer je vlastne slovo vyjadrujuce sposob prace - vystavovanie. Na stranke používam Slovenské názvy a tým je v tomto prípade stavač.
Ale v niektorých prípadoch dávam ešte do zátvorky aj vžitý pôvodný názov. Urobím to teda aj v tomto prípade. Ok?
Obrázok užívateľa
Administrátor
 
Príspevky: 183
Registrovaný: 8. Jún 2005, 18:47

Poslaťod Joachim » 23. Jan 2006, 21:48

Administrátor v tomto by som sa pripojil k Romanovi. Stavač ako Pointer sa nikde neuvádza a vacsina ludi nepochopi. Je pekne ze pouzivas slovenske nazvy ale v tomto pripade by som spravil vynimku a napisal Pointer a do zatvorky dal Stavač :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Stavač - pointer

Poslaťod Hosť » 23. Jan 2006, 22:21

Ja viem že pointer je anglicky ale ešte som nikde nevidel/okrem knihy "váš pes" od Davida Taylora aby názov pointer prekladali do slovenčiny.Na všetkých výstavách ,skúškach a aj medzi kynologmi je známy ako pointer.Ja keby som nečítal tú knihu by ma možno nenapadlo hľadať názov stavač.Už som sa chcel čudovať prečo tam nie je,lebo práve pointerje ako plnokrvník medzi koňmi.Z neho boli vyšlachtene viacere kont. stavače,on bol síce zo špan.pointra ale to zachádzaďaleko,najdoležitejšie je že veľa kynologov hľadá názov pointer,a aj v tejto chvíli mi kolega písal,orečo tam pointer nie je.ale upozornil som ho,
Hosť
 

Re: Stavač - pointer

Poslaťod čajkovič roman » 23. Jan 2006, 22:24

Anonymous píše:Ja viem že pointer je anglicky ale ešte som nikde nevidel/okrem knihy "váš pes" od Davida Taylora aby názov pointer prekladali do slovenčiny.Na všetkých výstavách ,skúškach a aj medzi kynologmi je známy ako pointer.Ja keby som nečítal tú knihu by ma možno nenapadlo hľadať názov stavač.Už som sa chcel čudovať prečo tam nie je,lebo práve pointerje ako plnokrvník medzi koňmi.Z neho boli vyšlachtene viacere kont. stavače,on bol síce zo špan.pointra ale to zachádzaďaleko,najdoležitejšie je že veľa kynologov hľadá názov pointer,a aj v tejto chvíli mi kolega písal,orečo tam pointer nie je.ale upozornil som ho,


dnes mi to nemyslí,ten anonym som bol ja lensom nezbadal,že nie som prihlasený
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

Poslaťod Joachim » 23. Jan 2006, 22:26

:D :D co takto nastavit automaticke prihlsovanie :D :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod čajkovič roman » 23. Jan 2006, 22:42

Joachim píše::D :D co takto nastavit automaticke prihlsovanie :D :D


už sa stalo
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

Poslaťod Honey » 5. Feb 2007, 21:17

MY SME MALI KRASNE STENIATKA STAVACA 11 ich bolo a vsetky boli ako gulicky...mamina bola uzasna a zvladla vsetko v poriadku...niekde vyhrabem foto a prilozim...hmmmkde... :lol:
Obrázok užívateľa
Honey
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 5. Feb 2007, 21:07


Späť na O www.chovatelia.sk

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron