[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - krkavec, havran, kavka - kúpim

krkavec, havran, kavka - kúpim

Sem môžete pridávať inzeráty len ak ste zaregistrovaní.

krkavec, havran, kavka - kúpim

Poslaťod tesak002 » 2. Dec 2009, 20:30

Zdravím 8)
vedel by mi niekto poradiť, čo je najvhodnejšie na chov? Krkavec, havran alebo kavka?
Podľa mňa mínusy krkavca: je veľký-potrebuje veľa miesta, Plusy: je pekný a vie dobre rozprávať
Mínusy havrana: nie je veľmi sympatický, Plusy: tak akurát veľký
Mínusy kavky: malá, že vraj drzá :D Plusy: pekná, teda celkom
Mám k dispozícií tak 3x2x2 m na voliéru, aj keď veľmi často tam vtáčik bývať nebude, len na noc a keď budeme preč (susedia majú gang mačiek 8) )
Najviac sa obávam hlučnosti a nečistotnosti, ale to bude ok.
Dajú sa všetci traja naučiť, aby mohli lietať na voľno a potom sa vrátili? Teda, je to ich prirodzená vlastnosť?
Viete o niekom kto ich chová?
tesak002
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 30. Júl 2009, 20:48

Re: krkavec, havran, kavka - kúpim

Poslaťod Shando » 14. Apr 2011, 0:37

ja chovám krkavce... ale tento rok sú ešte mladé na potomstvo, snáď budúci rok...
čo sa týka tvojho príspevku... havran poľný, kavka tmavá, Krkavec čierny ... sú to tri rôzne druhy, majú spoločné asi jedine to že sú čierne a že žerú podobné veci... inak ich povaha je úplne iná. Okrem toho každý jeden krkavec je úplne iný od ostatných. môžeš mať jedného krkavca ktorý je milý rád sa mazná, má rád všetkých ľudí ale môžeš mať jeho brata ktorý je dobrý len na teba a keď sa ho snaží pohladkať niekto cudzí zmení sa na beštiu ktorá chce len krv. Prípadne môžeš dostať aj takého ktorý ťa bude mať rád dokým bude mladý a akonáhle vyrastie nedovolí ani tebe dotknúť sa ho. Čo sa týka hluku tak to by nemal byť problém pokiaľ bude vonku pretože za to sa na teba sťažovať susedia nemôžu nikde pretože neexistuje žiadne nariadenie ktoré by obmedzovalo vtákom volať. a krkavec je veľmi čistotný pokiaľ sa bavíme o ňom samotnom... veľmi rád ssa kúpe a čistí, ale je to spevavec takže má rýchlejší metabolizmus ako dravce a preto aj častejšie serie :D, to ale vo voliére vysypanej štrkom vadiť nebude. Voliéra je nutná veľkosti 3x3x2,5m teda ak by tam bol len na noc mohla by byť aj menšia ale kým si naučíš krkavca aby sa za tebou vracal chvíľu to potrvá a 100% nezostane u teba na záhrade, bude si lietať kade sa mu bude chcieť a keď bude mať takú voľnosť ako tu popisuješ tak ho do polroka mať nebudeš :) možno aj skôr ak máš dobrých susedov ktorým nesmierne vadí ked si krkavec zje nejaké jedlo ktoré akurát na nedelnom obede vychutnávajú. Poznám viacerých ktorí mi veriť nechceli a prišli o krkavca. treba si ale uvedomiť základnú vec: Krkavec je najpažravejší tvor na celom svete... ked vidí jedlo musí ho mať a nezastaví sa kým ho nedostane... ked budeš pri ňom jesť ... tak vlastne ani nebudeš jesť lebo ti to on uchmatne. rovnako sa bude rád hrabať aj v smeťoch žrať plastové obaly a podobne....
Shando
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Apr 2011, 0:19

Re: krkavec, havran, kavka - kúpim

Poslaťod Michalmob » 31. Jan 2012, 21:04

shando odkial si?
Michalmob
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Jan 2012, 20:53

Re: krkavec, havran, kavka - kúpim

Poslaťod petoboy » 22. Máj 2012, 21:12

Chalani zhanam krkavca samceka ak by niekto vedel o nejakom... hmm...
petoboy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20. Máj 2012, 13:58
Bydlisko: Zilina

Re: krkavec, havran, kavka - kúpim

Poslaťod CawoZC » 7. Júl 2012, 11:36

Krkavec je nadherne zviera..vtak.. Kedysi som ho zhanal aj ja,,ale zmenil som nazor, je nadherny,ale az priliz sa uputa na jedneho majitela,takze do rodiny neodporucam. v jeho puberte je mozne ze zautoci na ostatnych clenou rodiny,pripadne na susedou,navstevu a podobne) ak sa mu nevenujete dostatocne,nema zmysel si ho zaobstaravat ) ja mam momentalne vrany a straku. Co sa tyka havrana,hovori sa o nom ze je z krkavcovitych najintelegnejsi) Napr.moja straka ma zhruba 4 mesiace a uz vie povedat AHOJ. vrany su skor menej plache a pritulnejsie,ale je zial dravec,co sa ukazalo,ked mi z voliery ukradli dva malinke bazanty :-((
CawoZC
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 7. Júl 2012, 11:20

Re: krkavec, havran, kavka - kúpim

Poslaťod rio » 14. Apr 2014, 23:52

Zdravím, máte niekto na predaj krkavca? tento rok je veľmi slabý na mláďatá a nikde neviem zohnať krkavčie mláda :( poprípade ma kontaktujte na mail: rio.Slezak@gmail.com
rio
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 14. Apr 2014, 23:44


Späť na Ostatné predaj + kúpa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron